اصل بنیادی سرمایه گذاری در بورس چیست و چگونه انجام می شود؟

شما می توانید با شرکت در دوره های آموزش بورس در تهران و کرج اطلاعات بسیاری در زمینه سرمایه گذاری و اصل بنیادی سرمایه گذاری در بورس و روش‌های اساسی اصل سرمایه گذاری در بورس به دست بیاورید.

اصل بنیادی سرمایه گذاری در بورس چیست و چگونه انجام می شود؟

اصل سرمایه گذاری در بورس چیست؟ چرا برای سرمایه گذاری در بورس باید به اصول آن توجه کرد؟ سرمایه گذاران موفق در بورس چه کسانی هستند و چه عقیده ای دارند؟ در این مقاله هدف ارائه مطالبی در خصوص اصل بنیادی سرمایه گذاری در بورس و روش‌های اساسی اصل بنیادی سرمایه گذاری در بورس به شما آموزش داده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در دوره‌های آموزش بورس در تهران و کرج به سایت پیوت مراجعه کنید.

اصل بنیادی سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذارانی که در زمینه سرمایه گذاری ماهر هستند، در هنگام سود و ضرر خود را به درستی کنترل می‌کنند. حال این سوال ممکن است برای خیلی از افراد پیش بیاید که” اصلی‌ترین و بنیادی‌ترین اصل سرمایه گذاری در بورس چیست؟” محافظت از سرمایه، اصلی‌ترین اصل در سرمایه گذاری در بورس به شمار می‌رود. از اصول حرفه‌ای دیگر در سرمایه گذاری در بورس، به نحوه حرکت شما در بورس می‌توان اشاره کرد. به گونه‌ای که ضرر نکنید یا در شرایط بد و زیان آور، کم‌ترین زیان را متحمل شوید.

شما می توانید با شرکت در دوره های آموزش بورس در تهران و کرج اطلاعات بسیاری در زمینه سرمایه گذاری و اصل بنیادی سرمایه گذاری در بورس و روش‌های اساسی اصل سرمایه گذاری در بورس به دست بیاورید.

روش‌های اساسی اصل بنیادی سرمایه گذاری در بورس

در این مقاله در چهار روش، اساسی‌ترین اصل بنیادی سرمایه گذاری در بورس و مراحل پیشنهادی آن به شما آموزش داده می‌شود.

بخش اول: سخن بزرگان

قانون شماره یک: در این قانون، وارن بافت می‌گوید هرگز دارایی وپول خود را از دست ندهید. قانون دوم این است که قانون اول را فراموش نکنید. جورجی شوارتز می‌گوید: ابتدا از بقای سرمایه خود مطمئن شوید، سپس به کسب پول بپردازید.

بخش دوم: وارون بافت که بود و چه کرد؟

وارن بافت یکی از ثروتمند‌ترین افراد جهان می‌باشد. او فردی آینده‌نگر است و محور افکار او آینده است. اگر او یک دلار را از دست بدهد، به کار‌هایی که با آن می‌توانست انجام دهد فکر می‌کند.

بخش سوم: معنای حفظ سرمایه در بازار بورس

اگر یک سرمایه گذار معمولی در بازار سرمایه مبلغی را از دست بدهد، پول از دست داده را محاسبه می‌کند. در حالی که بافت هرگز این کار را نمی‌کند. زیرا اگر او پولی از دست بدهد یعنی سرمایه‌اش رشد کرده است. به عقیده این افراد اگر شما می‌خواهید ۱ میلیون به دست بیاورید، باید بتوانید ریسک از دادن ۱ میلیون را تحمل کنید.

عقیده سرمایه گذاران موفق در بورس

اولین و مهم‌ترین اصل بنیادی سرمایه گذاری در بورس، حفظ سرمایه است. اگرچه این دیدگاه ممکن است انتخاب‌های شما را محدود کند اما سرمایه گذاران ماهر و خبره، به افق‌های بلند توجه می‌کنند. تمرکز این افراد بر سرمایه گذاری است. وارون این گونه بیان می‌کند که در سرمایه گذاری، فرصت سود با احتمال زیاد و زیان با احتمال کم است. این جمله به این معناست که سرمایه گذار به هنگام سود، بیشترین سود را ببرد و به هنگام زیان، کم‌ترین ضرر را متحمل شود. سرمایه گذاران در بورس، باید مسولیت تمام اشتباهات خود را بپذیرند و در صورت اشتباه به دیگران اتهام نزنند.

بخش چهارم: علت دشوار بودن جبران ضرر

سرمایه گذاران معمولی، ضرر‌های زیادی می‌بینند و اگر از آن‌ها در مورد جبران ضرر بپرسی، جوابی برای آن ندارند و ضرر خود را جبران نکرده‌اند. این موضوع درباره سرمایه گذاران خبره صدق نمی‌کند زیرا هدف اصلی آن‌ها سرمایه گذاری است. دید سرمایه گذار خبره در خصوص حفظ سرمایه چگونه است؟ سرمایه گذاران خبره و ماهر بر این باورند که همیشه باید سرمایه حفظ شود، زیرا این باور بنای اصلی سرمایه گذاری است. اگر سرمایه گذار تنها هدفش از سرمایه گذاری افزایش پول و درآمد بیشتر باشد در نتیجه در حفظ سرمایه خود شکست می‌خورد.

مراحل پیشنهادی تحلیل بنیادی

برای تحلیل اصل بنیادی سرمایه گذاری در بورس شما می‌توانید از این موارد استفاده کنید.

  • تحلیل صنعت
  • تحلیل شرکت
  • بررسی و پیش بینی اقتصادی
  • ارزشیابی قیمت سهم
اساس و بنای ثروت

به این نکته توجه کنید که حفظ سرمایه تنها روش بنیادی در سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود بلکه فعالیت‌های یک سرمایه گذار برای سرمایه گذاری، اساس تمام فعالیت‌ها و استراتژی کلی سرمایه گذاری او است. از دست دادن پول از کسب دوباره آن بسیار ساده‌تر است.

نتیجه گیری و سخن پایانی

اگر بخواهید بدون تجربه مسیری در سرمایه گذاری طی کنید، مطمئنا زیان بسیاری می‌بینید، اما اگر از افراد خبره الگو برداری کنید و از تجارب آن‌ها استفاده کنید، زمان رسیدن به اهدافتان کوتاه‌تر می شود و زیان کم‌تری متحل می‌شوید. برای سرمایه گذاری در بورس حتما یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دنیای بورس در دوره‌های آموزش بورس در تهران و کرج شرکت کنید.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*