سود سرمایه گذاری در بورس چقدر است ؟

سود سرمایه گذاری در بورس چقدر است ؟

یکی از سوالاتی که معمولا توسط افرادی مبتدی در بورس و تازه‌کاران این عرصه پرسیده می‌شود این است که: آیا بورس ارزش سرمایه گذاری دارد؟ سود بورس چقدر است ؟ حداقل سرمایه مورد نیاز برای ورود به بورس چقدر است ؟ درآمد ماهیانه من از بورس چه میزان است؟

همه سرمایه گذاران تمایل دارند بدانند که با سرمایه گذاری در بورس چقدر سود بدست می‌آورند. سرمایه گذاری در بورس و کسب سود از آن مثل هر سرمایه گذاری دیگری نیاز به کسب دانش و مهارت دارد زیرا اگر مهارت کافی نداشته باشید نه تنها سود نخواهید کرد بلکه تمام سرمایه خود را از دست می‌دهید.

البته ناگفته نماند که میزان سرمایه شما برای ورود به بازار بورس هم در سود و زیان شما نقش اساسی دارد. برای مثال شما یک میلیون تومان از سهام شرکتی را خریده باشید و این سهام پس از مدتی سود ده درصدی داشته باشد شما ۱۰۰ هزار تومان سود کسب می‌کنید. ولی اگر سرمایه شما صد میلیون تومان بود سود شما ده میلیون تومان میشد. برای کسب آگاهی در زمینه بورس میتوانید در دوره های آموزش بورس پیوت در کرج و تهران شرکت کنید.

برای ورود به بازار بورس حداقل سرمایه چقدر است؟

شما با صدهزارتومان نیز میتوانید وارد بورس شوید!

حتما متعجب شدید ولی اگر بخواهید سهام شرکت y که هر سهم آن به ارزش ۲۵۰ تومان است را بخرید باید حداقل ۴۰۰ سهم از شرکت را خریداری کنید. (که همان صدهزار تومان است)

تصور کنید که شما یک میلیون تومان در بورس سرمایه گذاری کنید و هرماه ده درصد سود کسب کنید و در این مدت هیچ برداشتی از حساب خود نداشته باشید و چیزی هم اضافه نکنید، در این صورت در ده سال آینده دارایی شما به ۹۲ میلیارد تبدیل خواهد شد! اما چگونه؟

شما با سرمایه یک میلیون تومانی وارد بورس شدید; اگر هربار سود ده درصدی خود را به مبلغ قبلی اضافه کنید متوجه این رشد چشمگیر خواهید شد. مثلا شما بعد از کسب اولین سود ده درصدی، یک میلیون و صدهزارتومان سرمایه خواهید داشت و  ۱۰ درصد سود بعدی شما از مبلغ یک میلیون و صد هزارتومان محاسبه خواهد شد یعنی سود مرحله دوم شما صد و ده هزار تومان خواهد شد.

بنابراین رفته‌رفته با افزایش سرمایه اولیه و افزایش سودهایی که از درصدها بدست می‌آید، سرمایه شما بصورت تصاعدی رشد می‌کند و پس از مدتی، شاهد رشد عظیم سرمایه‌تان خواهید بود.

 

نکاتی که قبل از ورود به بازار بورس باید بدانم

۱ – اصول اولیه سرمایه گذاری در بورس را بدانید.

۲ – زمینه های فکری خود را گسترش دهید و مانند یک تحلیل گر معامله کنید.

۳ – روند بازار را تشخیص دهید.

۴ – یادبگیرید مسئولیت پذیر باشید.

۵ – معامله را بعنوان بخشی از زندگی عادیتان بپذیرید.

۶ – فقط به اندازه ایی معامله کنید که توان از دست دادن آن را دارید.

۷ – با مبالغ کم شروع کنید؛

۸ – به ارزش ذاتی سهم توجه کنید.

۹ – عقیده و اظهار نظر دیگران را به دقت بررسی کنید.

۱۰- اخبار مهم را پیگیری کنید.

۱۱ – به تک معیار اکتفا نکنید.

۱۲ – قبل از هر سرمایه گذاری به نمودار آن دقت کنید.

۱۳ – به نقد شوندگی سهام دقت کنید.

درآمد ماهیانه من از بورس چقدر است ؟

یکی از سوالاتی که بسیار پرسده می‌شود این است که “درآمد ماهیانه من از بورس چقدر است؟” بسیاری از افراد با تمام سرمایه خود وارد بورس میشوند و تنها میخواهند از طریق خرید و فروش در بورس به کسب درآمد بپردازند.

ولی نکته حائز اهمیت این است که داشتن درآمد ماهیانه از بورس منطقی نیست زیرا شما از وضعیت بازار در آینده خبر ندارید و اصلا نمیدانید سهام شما سوداور است یا نه. حتی افراد حرفه‌ای در بازار بورس هم گاهی در پیش بینی های بورس دچار اشتباه میشوند ولی چون تمام سرمایه خود را وارد بورس نکرده‌اند بابت هزینه‌های خود نگرانی ندارند.

بنابراین ما به شما توصیه می‌کنیم یک درآمد ثابت داشته باشید تا هزینه‌های زندگی شما تامین باشد، سپس به فکر درآمدی جانبی از بورس باشید و به بورس به عنوان یک سرمایه‌گذاری نگاه کنید، نه به عنوان منبع درآمد ثابت.

برای کسب اطلاع بیشتر از سرمایه گذاری در بورس و کسب سود از آن پیشنهاد می‌شود در دوره های آموزش بورس پیوت در تهران و کرج شرکت کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*