صفر تا صد ترید

ارز دیجیتال | ترید و تریدر | دوره های آموزش بورس در تهران و کرج در بورس پیووت

صفر تا صد ترید

در مقاله قبل توضیحاتی در رابطه با اینکه ترید چیست و تریدر کیست صحبت کردیم. حال قصد داریم مطالب جامع‌تری درباره این واژه بدانیم. برای آگاهی بیشتر در رابطه با ترید و اینکه چه زمانی و کجا ترید ارز دیجیتال کنیم با ما همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت اطلاع بیشتر از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

ترید ارز دیجیتال کجا و کی؟

برای ترید و معامله ارز دیجیتال راه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از این راه‌ها صرافی‌ها هستند. مکانی که فروشندگان و خریداران مختلفی برای معامله ارزهای دیجیتالی به آن مراجعه می‌کنند، صرافی نام دارد. فروشندگان و خریداران ارز ( تریدر ها ) به واسطه صرافی‌ها ارز‌های دیجیتالی خود را معامله می‌کنند.

یکی دیگر از روش‌های انجام معامله یا همان ترید، معامله افراد حقیقی و حقوقی با یکدیگر بدون واسطه است. ترید بی واسطه به این شکل است که اشخاص بطور مستقیم به مبادله ارزهای دیجیتالی می‌پردازند.

چه زمانی باید ترید کنیم؟

معامله ارزهای دیجیتالی زمان مشخصی ندارد و می‌توان در هر زملن که خواستیم ترید انجام دهیم. از نکات مثبت ترید ارزهای دیجیتالی، این است که این معاملات محدودیت زمانی و مکانی خاصی ندارند و افراد می‌توانند در هر زمان و مکانی به خرید و فروش ارزهای مورد نظر خود مشغول شوند. ناگفته نماند که این عدم محدودیت زمانی و مکانی تنها در ارزهای دیجیتال وجود دارد و تعداد زیادی از بازارهای سنتی در ساعت مشخصی از شبانه روز در دسترس هستند و امکان ترید ۲۴ ساعته را به افراد نمی‌دهند.

سوالات متداول ترید ارز دیجیتال و معامله

ترید ارز های دیجیتالی یکی از معاملاتی است که به تازگی وارد دنیای اقتصاد و بازارهای مالی شده است. به همین دلیل وجود سوالات زیاد در این باره امری طبیعی است. در ادامه متن به برخی از رایج ترین سوالات این حوزه پاسخ می‌دهیم. با ما همراه باشید.

آیا ترید به سرمایه زیادی نیاز دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت برای داشتن ارز دیجیتال ، نیاز است که تریدر قسمتی از سرمایه خود را به ارز دیجیتال تبدیل کند. پس می‌توان گفت نیاز به سرمایه امری طبیعی است؛ اما اینکه چقدر سرمایه در این راه استفاده کنید کاملا منعطف است و به خود شما بستگی دارد. اصطلاحا می‌گویند سرمایه گذاری در ترید ارزهای دیجیتالی سقف و کف ندارد؛ یعنی شما با هر مقدار سرمایه می‌توانید به انجام معامله بپردازید.

آیا ترید ارز دیجیتال یک شغل به حساب می‌آید؟

تعداد زیادی از افراد به معامله ارزهای دیجیتال به چشم یک شغل پردرآمد نگاه می‌کنند. اما دیدگاه‌های متفاوتی در این باره وجود دارد. اگر منظور شما از شغل، انجام کار و کسب درآمد بدون نیاز به حضور فیزیکی در زمان و مکان مشخصی باشد، در این صورت می‌توان گفت که بله مبادله ارزهای دیجیتال نیز یک شغل به حساب می‌آید. اما اگر منظور شما از شغل، انجام کار و حضور فیزیکی در زمانه و مکان مقرر و نیز دریافت حقوق ثابت ماهیانه باشد، نمی‌توان به این دست از معاملات به چشم شغل نگاه کرد.

گفتنی است که ترید ارزهای دیجیتال نه تنها حقوق ثابت ماهیانه ندارند، بلکه حتی در برخی از موارد نیز می‌تواند برای شما ضرر آفرین باشد که البته این موضوع تا حدی قابل کنترل است.

سخن پایانی

حال در پایان این مقاله اطلاعات بیشتری در رابطه با ترید و تریدر می‌دانیم و اگر این اصطلاح به گوش ما بخورد، تقریبا می‌دانیم به چه چیزی اشاره دارد. در تعریف این عبارت به طور کلی می‌توان گفت که ترید فعالیتی است که در حیطه بازارهای مالی مختلف مالی مانند بورس اوراق بهادار انجام می‌گیرد. پس از روی کار آمدن ارزهای دیجیتالی، با توجه به دربرداشتن تمامی ویژگی‌های لازم برای ترید در این بازار، ترید در بازار ارزهای دیجیتال نیز امکان پذیر شد.

بازار ارز های دیجیتال یکی از بازارهای نوسانی و پرریسک به حساب می‌آید. سرمایه گذاری و فعالیت در حوزه ترید ارز های دیجیتالی به داشتن اطلاعات و تخصص در حوزه‌های مختلف تحلیلی نیازمند است. تحلیل و سرمایه گذاری در این بازار با بازارهای سنتی بسیار تفاوت دارد. به همین دلیل نمی‌توان گفت فردی که در بازارهای سنتی موفق بوده و سود بدست آورده، در این بازار نیز موفق باشد و به سوددهی برسد. در نتیجه قبل از ورود با ترید، با تمام موارد و اطلاعات مربوط به آن آشنا باشید و سپس به سرمایه گذاری در آن بپردازید.

آکادمی بورس پیووت

آکادمی بورس پیوت در سال ۱۳۹۷ و با هدف ایجاد بستر مناسب جهت آموزش صحیح و فراگیر بورس تاسیس شد. ایده راه اندازی چنین موسسه ای در سال ۱۳۸۹ توسط موسس پیوت، مازیار آسترکی مطرح شد و بعد از سال ها تلاش، تدریس و فعالیت در بورس، منجر به پیدایش پیوت شد.
در این مجموعه، آموزش کامل و عملی تحلیل تکنیکال، آموزش مدیریت سرمایه، هوش مالی، نحوه فعالیت در بازار کریپتوکارنسی و هر آنچه برای ورود و موفقیت در بورس لازم است، به صورت تخصصی آموزش داده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مفهوم ترید و تریدر ، آکادمی بورس پیووت را دنبال کنید.

در همین راستا طبق اطلاع رسانی های گوناگون در رسانه های پیوت، برای تمام عزیزانی که در تمامی شهرهای ایران امکان دسترسی به کتب بورسی را ندارند، کتاب ها طبق قیمت انتشارات تهیه شده و به صورت رایگان توسط مجموعه پیوت ارسال میگردد تا این امر، قدم کوچکی در راستای آموزش صحیح بورس باشد.

شما می‌توانید با شرکت در دوره های آموزش بورس در تهران و کرج اطلاعات جامعی در زمینه بورس‌ به دست آورید.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

اینستاگرام

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*