قدرت‌های برتر بورس در جهان

بورس تهران و آمریکا | دوره های آموزش بورس در تهران و کرج در بورس پیووت

قدرت‌های برتر بورس در جهان

این روزها فراز و نشیب‌های شاخص بازار بورس‌و همینطور نظرات کارشناسان این حوزه در رابطه با حضور مردم در بازار بورس‌موجب شده مردم بیشتر از گذشته اخبار بورس‌را پیگیری ‌کنند. مجموع این اتفاقات موجب شده که افراد از بازار بورس‌به عنوان منبع سودآوری و سرمایه گذاری یاد کنند. تقریبا تمام کشور‌های جهان در حوزه بورس‌و سرمایه گذاری در آن فعالیت دارند و نقش مهمی در تعیین ارزش‌های سهام دنیا دارند. در ادامه متن به معرفی چند کشور از قدرتمندترین کشورهای جهان در بازار بورس مانند آمریکا می‌پردازیم. برای دریافت اطلاع بیشتر از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

بازارهای موفق بورس دنیا

پس از قرن ۱۹ میلادی به موجب پاسخگو نبودن فعالیت‌های اقتصادی در تامین نیازهای مالی یک کشور، بسیاری از کشورها شروع به راه اندازی و سرمایه کذاری در بازاربورس کردند. در این میان، برخی از این کشور‌ها در سرمایه‌گذاری و سودآوری در بازاربورس موفق‌تر بودند. در ادامه، چند کشور موفق در آمریکا و اروپا را با هم بررسی می‎کنیم.

بازارهای موفق بورس در ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا همیشه در زمینه‌های اقتصادی و صنعتی، حرف اول جهان بوده است. بازاربورس هم از این قدرت بی بهره نبوده است. در این ایالت برخی از کشورها به عنوان موفق ترین کشورهای فعال در زمینه بورس شناخته شده.

بازار بورس‌نیویورک

یکی از بزرگترین بازارهای‌بورس در ایالات آمریکا، بازار بورس نیویورک است. حجم سرمایه و معاملاتی که در این کشور انجام می‌شود بسیار بیشتر از کشور‌های دیگر است و می‌توان گفت این معاملات توسط کشورهای بزرگ و مطرح دنیا انجام می‌شود. محل این بازار در شهر نیویورک در شماره ۱۱ خیابان وال استریت قرار دارد. شرکت‌هایی که وارد این بازار می‌شوند، اعتبار خاصی کسب کرده و سریعا معروف می‌شوند. وارد شدن به لیست شاخص‌های اقتصادی بازار نیویورک نیازمند رعایت و الزامات خاصی است که شرکت‌ها برای وارد شدن به آن باید این الزامات را رعایت کنند.

بزرگترین بازار سهام در آمریکا، نزدک (NASDAQ)نام دارد که بزرگترین بازار معامله الکترونیک سهام در آمریکا محسوب می‌شود؛ که بیش از ۳۲۰۰ شرکت قدرتمند در آن معامله‌های بسیاری را انجام می‌دهند. بسیاری از شرکت‌های پرقدرت الکترونیکی مانند اپل، مایکروسافت، فیسبوک و تسلا در این بازار مالی فعالیت دارند.

بورس تهران و آمریکا | دوره های آموزش بورس در تهران و کرج در بورس پیووت

بازار موفق‌بورس در اروپا و آسیا

بعد از آمریکا، اروپا دومین قدرت در زمینه سرمایه گذاری و بازار بورس است. از موفق‌ترین بازارهای اروپا می‌توان به بورس‌اوراق بهادار لندن، فرانکفورت، پاریس و ایتالیا اشاره کرد.

بازارهای موفق‌بورس در آسیا

یکی از بازارهای موفق بورسی در آسیا بورس شانگهای است. ای بازار پس از رونق اقتصادی چین اهمیت زیادی پیدا کرد و توجه سرمایه گذاران بازار بورس به این کشور جلب شد. سال‌های زیادی کشور چین از ورود سرمایه گذاران خارجی جلوگیری می‌کرد اما امروزه اوضاع این کشور نیز در حال تغییر و تحول است.

از دیگر بازارهای موفق آسیا می‎توان به بورس تهران اشاره کرد. هرچند که این اواخر اتفاقات پیش بینی نشده‌ای در بورس تهران رخ داد و نوسانات زیادی در این بازار بوجود آمد، اما گفتنی است که از ابتدای سال ۹۹ بورس‌تهران روند افزایشی خوبی را طی کرده و رشد خوبی نیز داشته است.

یکی دیگر از کشورهای موفق در زمینه بازار بورس‌اوراق بهادار، عمارات است. بخش بسیاری از سرمایه در حال معامله در این بازار، توسط سرمایه گذاران ایرانی تامین می‌شود. این بازار وابستگی شدیدی به بازار جهانی دارد و کوچکترین تغییر در بازار نیویورک، بورس‌عمارات را دستخوش تغییر می‌کند.

آکادمی بورس پیووت

آکادمی بورس پیوت در سال ۱۳۹۷ و با هدف ایجاد بستر مناسب جهت آموزش صحیح و فراگیر بورس تاسیس شد. ایده راه اندازی چنین موسسه ای در سال ۱۳۸۹ توسط موسس پیوت، مازیار آسترکی مطرح شد و بعد از سال ها تلاش، تدریس و فعالیت در بورس، منجر به پیدایش پیوت شد.
در این مجموعه، آموزش کامل و عملی تحلیل تکنیکال، آموزش مدیریت سرمایه، هوش مالی، نحوه فعالیت در بازار کریپتوکارنسی و هر آنچه برای ورود و موفقیت در بورس لازم است، به صورت تخصصی آموزش داده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بازار جهانی فارکس ، آکادمی بورس پیووت را دنبال کنید.

در همین راستا طبق اطلاع رسانی های گوناگون در رسانه های پیوت، برای تمام عزیزانی که در تمامی شهرهای ایران امکان دسترسی به کتب بورسی را ندارند، کتاب ها طبق قیمت انتشارات تهیه شده و به صورت رایگان توسط مجموعه پیوت ارسال میگردد تا این امر، قدم کوچکی در راستای آموزش صحیح بورس باشد.

شما می‌توانید با شرکت در دوره های آموزش بورس در تهران و کرج اطلاعات جامعی در زمینه بورس‌ به دست آورید.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

اینستاگرام
 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*