ارزش سهام عدالت، امروز ۲۵ آبان ماه چقدر است؟

ارزش سهام عدالت | دورهای آموزش بورس در تهران و کرج

ارزش سهام عدالت، امروز ۲۵ آبان ماه چقدر است؟

طی ماه‌های اخیر شاهد افت و نزول شاخص کل سهام در بازار بورس بودیم. پس از برگزاری انتخابات آمریکا، روند بورس در کل دنیا روند افزایشی به خود گرفت. در ایران، این افزایش ۲۶ هزار واحدی شاخص سهام را در کانال یک میلیون و ۲۴۷ هزار وحد قرار داد. حال سوال این است که با افزایش شاخص کل بورس، مقدار ارزش سهام عدالت چگونه محاسبه می‌شود؟ برای پاسخ به این سوال، با ما همراه باشید. برای دریافت اطلاع بیشتر  از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

ارزش سهام عدالت

همانطور که گفتیم، شاخص کل بورس در تهران پس از روزها افت، با روند افزایشی مواجه بود. پس از رشد ۲٫۱۷ درصدی شاخص کل بورس، ارزش سهام عدالت نیز دچار تغییراتی شد و موجب شد این سهام در بازار بورس با ۳٫۱۴ درصد افزایش روبرو شود.

به گزارش یکی از خبرگزاری‎ها، بر خلاف روزهای گذشته که رشد شاخص بورس بیشتر بر عهده شاخص سازها و شرکت‌های برزگ بود، امروز اکثر شرکت‌های موجود در بورس سبز بودند.

دیروز شنبه ۲۴ آبان، در پایان معاملات اولین روز کاری در هفته پیش رو،  شاخص کل بورس در ارتفاع یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۵۹۱ واحدی قرار گرفت. بالاترین تاثیر مثبت روی شاخص کل بورس را نمادهای نماد‌های فولاد، فملی، خودرو، کگل، وبملت و کچاد برعهده داشتند و موجب رشد ۲٫۱۷ درصدی در آن شدند.

با توجه به روند مثبتی که شاخص کل بورس داشته است، ارزش سهام عدالت نیز در مقایسه با روزهای گذشته با افزایش روبرو بود. در پایان معاملات بازار سهام ارزش سهام عدالت با رشد ۳.۱۴ درصدی به ۹ میلیون و ۲۹۳ هزار و ۸۶۵ تومان رسید که نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل ۲۸۳ هزار و ۴۴ تومان افزایش یافت. با این افزایش چند درصدی، ارزش ۶۰ درصد سهام قابل فروش این سبد به ۵ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۱۹ تومان رسید.

ارزش سهام عدالت | دوره های آموزش بورس در تهران و کرج

توصیه به دارندگان سهام عدالت

توصیه مهمی که تمام کارشناسان سرمایه به دارندگان سهام عدالت کرده‌اند این است که از فروش سهام خود دست نگهدارند تا زمانی که بازار سهام به ثبات برسد. به عبارت بهتر باید از فروش سهام عدالت به شدت پرهیز شود.

یکی از کارشناسان بازار سرمایه در این باره تاکید کرد: در این شرایط که بازار سهام دستخوش نوسانات زیادی است و ارزش سهام عدالت از مقدار واقعی خود کمتر شده است، فروش سبد سهام عدالت کار بسیار اشتباهی است.

اکثر سهامدارانی که اقدام به فروش سهام عدالت کرده‌اند هنوز مبالغ خود را دریافت نکرده‌اندو هیچ ترگانی نیز در این رابطه پاسخگو نیست.

دیگر کارشناس بازار سهام افزود: ارزش اصلی سهام عدالت بیشتر از رقمی است که در بازار سهام به فروش می‌رسد. وی افزود: خروج سهام از دست مردم، هشداری است که در این زمینه مردم باید دقت داشته باشند و سهام عدالت خود را در این شرایط می‌فروشند.

اخباری که امروزه در رابطه با سهام‌عدالت متوفیان به گوش می‌رسد این است که وارثان متوفی می‌توانند به دریافت سهام عدالت فرد فوت شده اقدام کنند. پاسخگوی این زمینه افزود: پیگیری سهام عدالت متوفیان با ارائه گواهی انحصار وراثت اماکن پذیر است. دریتف سهام آنان به روش غیر مستقیم و توسط کارگزاری‌های سهام عدالت انجام می‎گیرد.لازم به ذکر است که برای انجام این کار باید منتظر اعلام زمان مناسب از طریق ارگان مربوطه بود.

آکادمی بورس پیووت

آکادمی بورس پیوت در سال ۱۳۹۷ و با هدف ایجاد بستر مناسب جهت آموزش صحیح و فراگیر بورس تاسیس شد. ایده راه اندازی چنین موسسه ای در سال ۱۳۸۹ توسط موسس پیوت، مازیار آسترکی مطرح شد و بعد از سال ها تلاش، تدریس و فعالیت در بورس، منجر به پیدایش پیوت شد.
در این مجموعه، آموزش کامل و عملی تحلیل تکنیکال، آموزش مدیریت سرمایه، هوش مالی، نحوه فعالیت در بازار کریپتوکارنسی و هر آنچه برای ورود و موفقیت در بورس لازم است، به صورت تخصصی آموزش داده می شود.

برای راهنمایی جهت انتخاب بهترین کارگزار و کارگزاری در بورس ، به سایت بورس پیووت مراجعه کنید.

در همین راستا طبق اطلاع رسانی های گوناگون در رسانه های پیوت، برای تمام عزیزانی که در تمامی شهرهای ایران امکان دسترسی به کتب بورسی را ندارند، کتاب ها طبق قیمت انتشارات تهیه شده و به صورت رایگان توسط مجموعه پیوت ارسال میگردد تا این امر، قدم کوچکی در راستای آموزش صحیح بورس باشد.

شما می‌توانید با شرکت در دوره های آموزش بورس در تهران و کرج اطلاعات جامعی در زمینه بورس نظیر انتخاب کارگزاری مناسب در بورس به دست آورید.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*