بهترین کارگزاری های بورس کدام اند؟

ورود به بازار بورس نیازمند انتخاب بهترینکارگزار و کارگزاری های مناسب است. جهت دریافت اطلاع بیشتر از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با بورس پیووت ..

بهترین کارگزاری های بورس کدام اند؟

افرادی که قصد سرمایه گذاری را دارند، همواره دغدغه‌شان این است که در یک فعالیت با بازدهی بالا سرمایه گذاری کنند تا نتیجه مطلوبی از سرمایه گذاری خود بدست آورند. یکی از جذاب‌ترین سرمایه‎گذاری‌ها در اقتصاد ایران، وارد شدن به بازار بورس است. حال، افرادی که وارد بازار بورس می‌شوند باید اطلاعات کافی در این مورد داشته باشند. یکی از دانستنی‌های بورس، نوع کارگزاری انتخابی است. که کدام کارگزاری برای فرد بهتر است. در حال حاضر تعداد زیادی کارگزاری در کشور ما وجود دارد که برای سرمایه گذار این سوال ایجاد می‌شود که کدام کارگزاری بهتر است؟ برای دانستن بهترین کارگزار و کارگزاری های بورس با ما همراه باشید. برای دریافت اطلاع بیشتر  از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

کارگزار های بورس چه کسانی هستند؟

افراد برای وارد شدن به بازار بورس، نیاز دارند که به یکی از شعب کارگزاری های مورد تایید سازمان بورس مراجعه کرده و افتتاح حساب کنند. به عبارتی می‌توان گفت کارگزاری‌ها در نقش واسط بین سرمایه گذار و بازار سرمایه فعالیت کرده و برنامه‌های لازم برای آسان شدن معاملات را فراهم می‌آورند.

برای درک بهتر نقش کارگزاری ها در بازار بورس ، فرض کنید بدون وجود آن‌ها می‌خواهید سرمایه گذاری کنید. در این شرایط، باید شما ضورا به تالار بورس مراجعه کرده و دائما درخواست خود در بین مراجعه کنندگان اعلام می‌کردید. این کار را آنقد رادامه می‌دادی تا بالاخره درخواست شما مورد قبول قرار می‌گرفت و معامله‌تان انجام می‌شد. همین قدر سخت و خسته کننده!!!!

در نتیجه کارگزاران، با استفاده از معامله‌گران مختلف و جایگاه‌های معاملاتی متفاوت این قسمت را خود به عهده گرفته و از این طریق معاملات را برای سرمایه گذاران آسان می‌کنند. کارگزاری ها در ازای ارائه این خدمات، از شما مبلغی را به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند.

کارمزدی که کارگزار ها از شما دریافت می‌کنند، بر طبق بخشنامه‌ای که از طرف سازمان بورس برای تمام کارگزاران صادر شده است تعیین می‌گردد که در حال حاضر، نرخ این کارمزد ثابت است. همانطور که در مقالات قبل به آن اشاهر داشتیم، برای وارد شدن به بازار بورس باید به یکی از دفاتر کارگزاری مراجعه کرده و کد بورسی خود را دریافت کنید.

بهترین کارگزاری های بازار بورس

در متن بالا اصلی ترین وظایف کارگزاری‌ها را به طور مختصر توضیح دادیم. اما حال سوال این است که از بین چندین کارگزرای موجود در بازار سهام، چگونه یک مورد را انتخاب کنیم؟ در ادامه برای شما مطالبی را بیان می‌کنیم تا شاید این موضوع برای شما شفاف‌تر شود.

تمام کارگزاری‌ها در کنار وظیفه اصلی خود، معمولا خدمات گوناگونی را نیز ارائه می‌دهند. هرکدام از این خدمات می‌تواند به عنوان یک نکته مثبت برای شما در انتخاب کارگزاری مناسبتان برای سرمایه گذاری در بازار بورس قرار گیرد.

رتبه کارگزاری بورس

سازمان بورس و اوراق بهادار کارگزاری های فعال در بازار سرمایه را بر اساس معیار‌هایی چون مبلغ خرید و فروش آن‌ها، کارکنان و … رتبه بندی کرده و در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌دهد تا آن‌ها بتوانند با توجه با این رتبه‌بندی‌ها سرمایه گذاری مطمئنی انجام دهند.

بر این اساس کارگزاری ها رتبه های الف، ب و ج را دریافت می‌کنند. البته توجه به این نکته ضروری است که تعداد کارگزاری‌هایی که رتبه الف را دریافت نموده‌اند بسیار زیاد است. پس توجه به این آیتم به تنهایی شما را تصمیم گیری دچار اشتباه می‌کند.

آیتم‌های مهم درانتخاب کارگزاری بورس

در انتخاب کارگزاری مناسب علاوه بر توجه به رتبه بندی آن توسط بازار بورس و اوراق بهادار، باید به موارد دیگری نیز توجه کرد. چند مورد از موارد قابل توجه در متن زیر برای شما بازگو شده است. با ما همراه باشید.

  • داشتن سیستم معاملاتی بهینه
  • در دسترس بودن دفتر کارگزاری
  • پاسخگویی مناسب کارگزاری به سرمایه گذار
  • بهره مندی از تنوع خدمات
  • ارائه اعتبار و تخفیف معاملاتی

آکادمی بورس پیووت

آکادمی بورس پیوت در سال ۱۳۹۷ و با هدف ایجاد بستر مناسب جهت آموزش صحیح و فراگیر بورس تاسیس شد. ایده راه اندازی چنین موسسه ای در سال ۱۳۸۹ توسط موسس پیوت، مازیار آسترکی مطرح شد و بعد از سال ها تلاش، تدریس و فعالیت در بورس، منجر به پیدایش پیوت شد.
در این مجموعه، آموزش کامل و عملی تحلیل تکنیکال، آموزش مدیریت سرمایه، هوش مالی، نحوه فعالیت در بازار کریپتوکارنسی و هر آنچه برای ورود و موفقیت در بورس لازم است، به صورت تخصصی آموزش داده می شود.

برای راهنمایی جهت انتخاب بهترین کارگزار و کارگزاری در بورس ، به سایت بورس پیووت مراجعه کنید.

در همین راستا طبق اطلاع رسانی های گوناگون در رسانه های پیوت، برای تمام عزیزانی که در تمامی شهرهای ایران امکان دسترسی به کتب بورسی را ندارند، کتاب ها طبق قیمت انتشارات تهیه شده و به صورت رایگان توسط مجموعه پیوت ارسال میگردد تا این امر، قدم کوچکی در راستای آموزش صحیح بورس باشد.

شما می‌توانید با شرکت در دوره های آموزش بورس در تهران و کرج اطلاعات جامعی در زمینه بورس نظیر انتخاب کارگزاری مناسب در بورس به دست آورید.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*