تاثیر انتخابات آمریکا بر دلار

این مطلب به بررسی تاثیر انتخابات آمریکا بر نوسانات دلار می‌پردازد. برای اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

تاثیر انتخابات آمریکا بر دلار

تمام رویداد‌هایی که در آمریکا رخ می‎دهد هرکدام به نحوی تاثیر زیادی بر افزایش و کاهش نرخ دلار در ایران دارند. در این مطلب به انتخابات آمریکا و تاثیر آن بر تغییرات قیمت دلار در ایران می‌پردازیم. برای دریافت اطلاع بیشتر  از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

تاثیر نتایج انتخابات آمریکا بر دلار

فعالان بازار ارز، این روزها چشم به انتخابات آمریکا دوخته‌اند و گفته می‌شود تمام نوسانات قیمت دلار از نتایج این انتخابات و رقابت دو نامزد دموکرات و جمهوری خواه نتیجه می‌شود. به طور مثال، در هفته گذشته با پیشی گرفتن بایدن در انتخابات و نظرسنجی‌ها، با ریزش ۵ هزار تومانی قیمت دلار در بازار آزاد مواجه شده‌ایم. این ریزش در حالی است که طی یکماه اخیر، شاهد روند صعودی قیمت دلار بوده‌ایم.

البته ناگفته نماند که کارشناسان بازار بورس هر کدام نظر متفاوتی در باره تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار ارز ایران دارند. برخی، این انتخابات را بی تاثیر و برخی تاثیرگذار دانسته‌اند.

واکنش دلار به پیروزی بایدن در مناظره اول

جو بایدن و دونالد ترامپ در نهم مهرماه برای نخستین بار در قالب مناظره انتخاباتی با هم روبرو شدند. این مناظره نیز حواشی سیاسی زیادی به دنبال داشت و طبق نظرسنجی سی ان ان، پیروز این رقابت جو بایدن شناخته شد. این شبکه خبری اعلام کرد طبق اولین نظرسنجی مردمی درباره مناظره، ۶۰ درصد نظر دهندگان بر این عقیده بودند  که جو بایدن عملکرد بهتری داشته است. در این نظرسنجی تنها ۲۸ درصد مردم با مناظره ترامپ موافق بودند.

پس از این روز، قیمت دلار در بازار آزاد ایران با افزایش ۳۶۰ تومانی، از ۲۹هزار و ۴۷۰ تومان به ۲۹ هزار و ۸۳۰ تومان رسید. این افزایش در حالی بود که تمام فعالان بازار در تلاش بودند که با پیروزی بایدن دلار ارزان شود اما اتفاقی که پس از اولین مناظره انتخابات آمریکا در بازار ارز رخ داد نتیجه کاملا عکس داشت. این اتفاق در روز‌های بعد هم تکرار شد و نرخ دلار برای اولین بار به مرز ۳۰ هزار تومان رسید. با این حساب می‌توان گفت تاثیر مناظره اول بر بازار ارز ایران کاملا برعکس بوده است.

این مطلب به بررسی تاثیر انتخابات آمریکا بر نوسانات دلار می‌پردازد. برای اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

واکنش دلار به پیروزی بایدن در مناظره پایانی

روز اول آبان ماه آخرین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد. طبق نظرسنجی شبکه خبری سی ان ان، ۵۳ درصد افراد بایدن را پیروز این رقابت دانسته‌اند. فعالان بازار ارز در آخرین ساعت‌های روز پنجشنبه دلار را با نرخ ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومان معامله کردند. پس از برگزاری آخرین مناظره ریاست جمهوری آمریکا، قیمت دلار افت چشمگیری داشته است. در نخستین معامله غیر رسمی بازار آزاد در روز جمعه دلار کاهش ۸۰۰ تومانی را در پی داشت و با قیمت ۲۹ هزارتومان به فروش رسید. با پایان مناظره‌های انتخاباتی که فشارهای روانی بر بازار ارز نیز کاهش داشته است، روند کاهش قیمت دلار همچنان ادامه دارد.

آکادمی بورس پیووت

آکادمی بورس پیوت در سال ۱۳۹۷ و با هدف ایجاد بستر مناسب جهت آموزش صحیح و فراگیر بورس تاسیس شد. ایده راه اندازی چنین موسسه ای در سال ۱۳۸۹ توسط موسس پیوت، مازیار آسترکی مطرح شد و بعد از سال ها تلاش، تدریس و فعالیت در بورس، منجر به پیدایش پیوت شد.
در این مجموعه، آموزش کامل و عملی تحلیل تکنیکال، آموزش مدیریت سرمایه، هوش مالی، نحوه فعالیت در بازار کریپتوکارنسی و هر آنچه برای ورود و موفقیت در بورس لازم است، به صورت تخصصی آموزش داده می شود.

در همین راستا طبق اطلاع رسانی های گوناگون در رسانه های پیوت، برای تمام عزیزانی که در تمامی شهرهای ایران امکان دسترسی به کتب بورسی را ندارند، کتاب ها طبق قیمت انتشارات تهیه شده و به صورت رایگان توسط مجموعه پیوت ارسال میگردد تا این امر، قدم کوچکی در راستای آموزش صحیح بورس باشد.

شما می‌توانید با شرکت در دوره های آموزش بورس در تهران و کرج اطلاعات جامعی در زمینه بورس نظیر حرکت شارپی و سرمایه گذاری در بورس به دست آورید.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*