انتخابات آمریکا چه تاثیری بر بورس می‌گذارد؟

این مطلب به بررسی تاثیر انتخابات آمریکا و کاهش دلار بر بورس می‌پردازد. برای اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

انتخابات آمریکا چه تاثیری بر بورس می‌گذارد؟

به گفته یکی از کارشناسان بازار سرمایه، پیروزی ترامپ در انتخابات شوک مثبتی به بازار سرمایه و بورس وارد خواهد کرد؛ اما گفتنی است که این این شوک پایدار نخواهد بود. در ادامه مطلب به بررسی تاثیر انتخابات آمریکا و کاهش دلار بر بورس می‌پردازیم. برای دریافت اطلاع بیشتر  از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

تاثیر انتخابات آمریکا بر بورس چه خواهد بود؟

یکی از کارشناسان بورس در گفت و گو با خبرنگاران، درباره تاثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر روند بورس ایران اظهار داشت: هر کدام از دو نامزد انتخاباتی، در این رقابت پیروز شوند باز هم تاثیر چندانی در رفتار دولت آمریکا علیه ایران بوجود نمی‌آید. وی در ادامه خاطر نشان کرد: حتی ممکن است با روی کار آمدن جو بایدن شرایط سخت‌تر و پیچیده‌تر شود. این پیچیدگی ممکن است از این جنبه باشد که بایدن می‌تواند با مذاکره با دیگر کشور‌ها می‌تواند مجمعی بین اروپا و آمریکا بر علیه ایران تشکیل دهد. در نتیجه من فکر نمی‌کنم پیروزی بایدن در انتخابات و روی کار آمدن وی، تاثیر مثبتی بر مسائل کشور ما بگذارد.

یکی دیگر از کارشناسان بازار سرمایه افزود: این اتفاق که با رئیس جمهور شدن بایدن، قیمت دلار کاهش پیدا کند بسیار کم است. به هرحال ممکن است نرخ فعلی دلار پس از رئیس جمهوری بایدن، تا کانال ۲۱ و یا حتی ۱۹ هزار تومن کاهش پیدا کند اما تاثیری بر بازار سرمایه و بورس ایران نخواهد داشت.

تاثیر کاهش دلار بر بورس ایران

در توضیح این مورد، یکی از کارشناسان گفت: با توجه به گزارشات بدست آمده از سه ماه دوم سال ۱۳۹۹ که در شهریور امسال ارائه شد، بیشترین قیمت دلار که در بین شرکت‌ها منعکس شده بین ۱۸ تا ۱۹ هزار تومان بوده است و نرخ‌هایی که خرید و فروش در بازار سرمایه انجام شده، بر اساس همین قیمت بوده است. در نتیجه به نظر نمی‌رسد کاهش قیمت دلار تا ۱۹ هزار تومان تاثیر چندانی بر بازار سرمایه بگذارد. بنابراین با کاهش نرخ دلار نمی‌توان منتظر کاهش قیمت فروش اقلام صادراتی بود.

وی افزود: نرخ کنونی دلار برای ما یک مزیت به حساب می‌آید؛ چرا که نیروی انسانی و مواد اولیه ارزان قیمت موجب تقویت صادرات ما در منطقع خواهد شد. به همین دلیل قیمت کمتر از ۲۵ هزار تومان برای نرخ دلار چندان قابل پذیرش نخواهد بود. اگر دلار در کانال ۲۳ هزار تومانی قرار بگیرد، می‌توان تبعات نرخ دلار را در کشور کنترل کرده و صادرات را رونق بخشید.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه گفته‌های خود اظهار داشت: برای شرکت‌های بورسی معمولا قیمت ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان، نرخ جذابی خواهد بود. با آمدن بایدن نیز نرخ دلار کمتر از این قیمت نخواهد شد. پیش بینی‌ها به این صورت است که در انتهای آذرماه امسال خبرهای خوبی از بازار سرمایه دریافت کنیم.

پتانسیل رشد بازار سرمایه از دیگر بازارهای مالی بیشتر است

کارشناس بازار سرمایه در ادامه افزود: امکان اینکه افراد، سرمایه خود را از بازاری که امکان رشد بیشتر از این نرخ داشته باشد، به بازاری که فقط ۲۰ درصد سود در اختیارشان قرار می‌دهد، ببرند بسیار کم خواهد بود. در نتیجه می‌توان گفت زمانی که بازار سرمایه و بورس به ثبات برسد، دور از تصور است که مردم به سودهای ۲۰ درصد سپرده بانکی روی بیاورند. توجه به ای نکته ضروری است که همچنان بازارهای موازی بازار پول جذاب‌تر بوده و در این میان بازار سرمایه پتانسیل بیشتری برای رشد خواهد داشت.

آکادمی بورس پیووت

آکادمی بورس پیوت در سال ۱۳۹۷ و با هدف ایجاد بستر مناسب جهت آموزش صحیح و فراگیر بورس تاسیس شد. ایده راه اندازی چنین موسسه ای در سال ۱۳۸۹ توسط موسس پیوت، مازیار آسترکی مطرح شد و بعد از سال ها تلاش، تدریس و فعالیت در بورس، منجر به پیدایش پیوت شد.
در این مجموعه، آموزش کامل و عملی تحلیل تکنیکال، آموزش مدیریت سرمایه، هوش مالی، نحوه فعالیت در بازار کریپتوکارنسی و هر آنچه برای ورود و موفقیت در بورس لازم است، به صورت تخصصی آموزش داده می شود.

در همین راستا طبق اطلاع رسانی های گوناگون در رسانه های پیوت، برای تمام عزیزانی که در تمامی شهرهای ایران امکان دسترسی به کتب بورسی را ندارند، کتاب ها طبق قیمت انتشارات تهیه شده و به صورت رایگان توسط مجموعه پیوت ارسال میگردد تا این امر، قدم کوچکی در راستای آموزش صحیح بورس باشد.

شما می‌توانید با شرکت در دوره های آموزش بورس در تهران و کرج اطلاعات جامعی در زمینه بورس نظیر حرکت شارپی و سرمایه گذاری در بورس به دست آورید.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*