هر آنچه در مورد کیف پول الکترونیک باید بدانید

در ادامه برای اطلاعات بیشتر در زمینه انواع کیف پول های الکترونیک ، مزایای آن و اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

هر آنچه در مورد کیف پول الکترونیک باید بدانید

 پیشرفت زندگی بشریت در جهان، موجب شد که انسان‌ها برای خرید و فروش کالاهای خود از پول استفاده کنند. قبل از این، انسان‌ها برای انجام معاملات خود از مبادله کالا به کالا استفاده می‎کردند که این کار نیز با دشواری‌های بسیاری همراه بود. رفته رفته و به مرور زمان، این مشکلات موجب شد تا افراد به فکر اختراع پول بیفتند. حال با پیشرفت علم و فناوری، به جای استفاده از پول نقد، از کارت‌های بانکی و یا کیف پول های الکترونیکی استفاده می‌کنند. در ادامه برای اطلاعات بیشتر در زمینه انواع کیف پول های الکترونیک ، مزایای آن و  اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

کیف پول الکترونیک و مزایای آن

کیف پول الکترونیکی یا همان کیف پول همراه، برای کاربر شرایطی را فراهم می‌کند تا به جای اینکه کارت‌های اعتباری، پول‌ نقد و در برخی موارد کارت‌های هدیه را در کیف پول خود نگهداری کند، همه این موارد را در تلفن همراه هوشمند خود به همراه داشته باشد.
با استفاده از کیف‌ پول‌های الکترونیک، زمانی که در بیرون از منزل قرار دارید و به کیف پول خود دسترسی ندارید، برای خرید می‌توانید با استفاده از گوشی همراه خود، هزینه را پرداخت کنید.

همچنین در خریدهای آنلاین هم می‌توان از این کیف پول‌ها استفاده کرد و هزینه خرید را به صورت الکترونیکی پرداخت نمود. برخی از کیف پول‌های الکترونیک قابلیت ارسال، دریافت و ذخیره سازی پول را برای کاربر فراهم می‌کند.

مزایای کیف پول الکترونیک

این کیف پول‌ها همانند دیگر ابزار‌های الکترونیکی و پیشرفته جهان، مزایای زیادی دارد. در ادامه به معرفی این مزایا می‌پردازیم:
• سهولت در استفاده
• امن و مطمئن
• سرعت بالا
• ارتباط آسان با سایر حساب‌ها
• تجمیع تراکنش‌های خرد

چرا باید از کیف پول الکترونیک استفاده کرد؟

می‌توان اشاره داشت که استفاده از این کیف پول‌ها سهولتی برای پرداخت پول را فراهم می‌آورد که استفاده از پول نقد این امکانات را ندارد. به ویژه در این زمان که با شیوع ویروس کرونا روبرو هستیم، بهتر است که از پرداخت‌های نقدی صرف نظر کنیم.

در ادامه برای اطلاعات بیشتر در زمینه انواع کیف پول های الکترونیک ، مزایای آن و اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

انواع کیف پول الکترونیک

در کل، کیف پول‌های الکترونیک به سه نوع بسته، نیمه بسته و باز تقسیم بندی می‌شوند.

کیف پول‌های بسته

در کشور ایران، خدماتی که با این کارت‌ها ارائه می‌شود در قالب کارت هدیه بوده که مبالغ مشخصی نیز در آن‌ها وجود دارد.

کیف پول‌های نیمه بسته

صادر کردن این نوع از کیف پول‌ها به مجوز بانک مرکزی نیاز دارد. یک نمونه از این کیف پول‌ها که در ایران استفاده می‌شوند همان اپلیکیشن‌هایی هستند که برای انتقال پول و یا خرید شارژ با استفاده از حساب کاربری، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کیف پول‌های باز

این گونه کیف پول های الکترونیکی فقط بوسیله بانک‌ها و یا در همکاری با بانک صادر می‌شوند. این کیف پول‌ها در تمام تراکنش‌های مالی مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته گفتنی است که این نوع کیف پول‌ها در کشور ما همچنان در مرحله آزمایش قرار دارد.

کیف پول های الکترونیک در ایران

مانند دیگر کشور‌های جهان، در ایران نیز استفاده از این نوع کیف پول‌ها رو به افزایش است. همراه بانک، به عنوان اپلیکیشن پرداخت اینترنتی وجه در کنار سایر خدمات بانکی موجود، خدمات گسترده‌ای در زمینه کیف پول بانکی الکترونیکی ارائه کرده است. انجام امور بانکی و پرداخت‌های روزانه بدون نیاز حضوری و فقط از طریق شارژ کیف پول الکترونیکی، در این اپلیکیشن امکان پذیرشده است.

آکادمی بورس پیووت

آکادمی بورس پیوت در سال ۱۳۹۷ و با هدف ایجاد بستر مناسب جهت آموزش صحیح و فراگیر بورس تاسیس شد. ایده راه اندازی چنین موسسه ای در سال ۱۳۸۹ توسط موسس پیوت، مازیار آسترکی مطرح شد و بعد از سال ها تلاش، تدریس و فعالیت در بورس، منجر به پیدایش پیوت شد.
در این مجموعه، آموزش کامل و عملی تحلیل تکنیکال، آموزش مدیریت سرمایه، هوش مالی، نحوه فعالیت در بازار کریپتوکارنسی و هر آنچه برای ورود و موفقیت در بورس لازم است، به صورت تخصصی آموزش داده می شود.

در همین راستا طبق اطلاع رسانی های گوناگون در رسانه های پیوت، برای تمام عزیزانی که در تمامی شهرهای ایران امکان دسترسی به کتب بورسی را ندارند، کتاب ها طبق قیمت انتشارات تهیه شده و به صورت رایگان توسط مجموعه پیوت ارسال میگردد تا این امر، قدم کوچکی در راستای آموزش صحیح بورس باشد.

شما می‌توانید با شرکت در دوره های آموزش بورس در تهران و کرج اطلاعات جامعی در زمینه بورس نظیر حرکت شارپی و سرمایه گذاری در بورس به دست آورید.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*