مفاهیم ابتدایی در بورس

برای سرمایه گذاری در بازار بورس ما را در این مقاله همراهی کنید. جهت اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

مفاهیم ابتدایی در بورس

بورساین روزها شاهد ورود افراد زیادی به بورس هستیم. به عبارتی، بازار بورس نسبت به زمان‌های دیگر، بسیار داغ‌تر است. برخی افراد با ورود به بازار بورس سود زیادی کرده و برخی دیگر دچار ضرر شده‌اند. برای اینکه احتمال ضرر ما در این بازار کمتر شده و سودآوری منطقی داشته باشیم، نیازمند داشتن اطلاعات هستیم تا راه و روش صحیح و اصولی را پیش بگیریم. ما در این مقاله راه و روش ابتدایی سرمایه گذاری در بورس را به شما معرفی می‌کنیم. برای اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

مرحله اول پس از ورود به بورس

سرمایه گذاری در بورس به دو طریق انجام می‌شود، یا باید خودتان به طور مستقیم معاملات را انجام دهید، یا به کمک واسطه وارد سرمایه گذاری در بازار بورس شوید.

اگر مورد اول را انتخاب کرده و بخواهید خودتان به طور مستقیم معامله کنید، نیاز دارید که روش‌های علمی تحلیلگری و معامله‌گری را آموزش ببینید. برای اینکه در سرمایه گذاری در بورس حرفه‌ای شوید، می‌توانید در دوره‌های آموزش در بورس شرکت کنید.

اما اگر مورد دوم و سرمایه گذاری به صورت غیر مستقیم در بورس را انتخاب می‌کنید، دو راه برای شما وجود دارد.

راه اول این است که سبد خریداری شده خود را به سبدگردان بسپارید. این روش برای سرمایه گذاری با مقادیر بالا مناسب است. برای این نوع سرمایه گذاری حتما باید دنبال سبدگردان‌های معتبر و ترجیحا دارای گواهی باشید. این افراد، به نمایندگی و تحت نظر شما با سرمایه‌ای که شما در اختیار آن‌ها قرار می‌دهید اقدام به معامله گری می‌کنند.

راه دوم برای سرمایه گذاری غیر مستقیم در بورس، خرید واحدهای صندوق‌های سرمایه گذاری سهام است. اینگونه صندوق‌ها به نمایندگی از شما سهم خریداری کرده و معامله گران با تجربه بازار در این صندوق‌ها فعالیت می‌کنند.

پیشنهاد ما این است که در هنگام ورود به بازار سهام، ۷۰ درصد سرمایه خود را به صندوق‌ها اختصاص دهید و یادگیری را شروع کنید. در کنار یادگیری نیز با ۳۰ در صد باقی‌مانده پول خود نیز آزمون و خطا انجام دهید تا آموزش‌هایتان تکمیل شده و تمارین را به خوبی یاد گرفته و حرفه‌ای شوید. بهتر است برای یادگیری، دلایل معامله خود را یادداشت کرده و سپس با یک مربی چک کیند.

حال در ادامه، بع معرفی سبدگردان‌ها و صندوق‌های سرمایه گذاری می‌پردازیم.

سرمایه گذاری در بورس به واسطه سبدگردانها

این نوع سرمایه گذاری، مفاهیمی دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

سبدگردان کیست؟

شرکت‌های سبدگردان در بازار بورس، اشخاصی هستند که مدیریت سبد و سرمایه گذاری افرادی که نمی‌خواهند مستقیم وارد بورس شوند را به عهده می‌گیرند.

سود این سبدگردان‌ها چقدر است؟

عموما این افراد و شرکت‌ها فقط در سود شریک هستند. سبدگردان‎ها با توجه به اندازه سبد، در ۱۰ تا ۴۰ درصد از سود بدست آمده از معاملات با سرمایه گذار اصلی شریک می‌شوند.

سبدگردان‌ها به چه صورت فعالیت می‌کنند؟

برای این کار نیاز نیست که شما پول خود را به حساب شخص دیگری واریز کنید. تنها کافیست که اطلاعات کاربری حساب کارگزاری خود را به سبدگردان بدهید. یا اینکه از نرم افزارهای مخصوص سبدگردانی استفاده کنید.

نیاز است که شما بتوانید در هر زمان، وضعیت آخرین معاملات و دارایی خود را از طریق برنامه کارگزاری و یا سبدگردانی اختصاصی ببینید.

برای سرمایه گذاری در بازار بورس ما را در این مقاله همراهی کنید. جهت اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

سرمایه گذاری در بورس به واسطهصندوق‌های سرمایه گذاری

این صندوق‌ها به نمایندگی از شما یک سبد سهام امن را بوجود می‌آورند. تعدادی از این صندوق‌ها قابلیت معامله در بورس را دارند که به آن‌ها ETF  گفته می‌شود.

شما می‌توانید بوسیله کد بورسی خود، این صندوق‌ها را خرید و فروش کنید. برای اینکار کافیست نماد این صندوق‌ها را در آنلاین سرمایه گذاری خود سرچ کرده و سپس اقدام به خرید آن کنید. برای فروش هر واحد از این صندوق‌ها نیز باید از همین طریق اقدام کنید.

صندوق‌های سرمایه گذاری با توجه به سبدی که تشکیل داده‌اند دارای ارزش متغیری هستند. به همین دلیل شما در هنگام خرید باید توجه داشته باشید که ارزش این صندوق‌ها با قیمت آن‌ها تفاوت زیادی چندانی نداشته باشد.

یکی از مزیت این صندوق ها این است که به سرعت نقد می‌شوند. حتی اگر بازار بورس در بدترین حالت خود باشد، با مقدار کمی ضرر می‌توان سریع آن را نقد کرد. اگر هم که بازار وضعیت خوبی داشته و صعودی باشد، با بازدهی نزدیک به شاخص کل سوددهی خواهد داشت.

جهت مشاهده‌ ارزش لحظه‌ای صندوق‌ها باید به سایت tsetmc مراجعه و در قسمت nav ابطال، ارزش ذاتی هر واحد از این صندوق‌ها را بررسی کنید.

در آخر امیدواریم با توجه به نکاتی که گفتیم تجربه خوبی را در بورس تجربه کنید.

آکادمی بورس پیووت

آکادمی بورس پیوت در سال ۱۳۹۷ و با هدف ایجاد بستر مناسب جهت آموزش صحیح و فراگیر بورس تاسیس شد. ایده راه اندازی چنین موسسه ای در سال ۱۳۸۹ توسط موسس پیوت، مازیار آسترکی مطرح شد و بعد از سال ها تلاش، تدریس و فعالیت در بورس، منجر به پیدایش پیوت شد.
در این مجموعه، آموزش کامل و عملی تحلیل تکنیکال، آموزش مدیریت سرمایه، هوش مالی، نحوه فعالیت در بازار کریپتوکارنسی و هر آنچه برای ورود و موفقیت در بورس لازم است، به صورت تخصصی آموزش داده می شود.

در همین راستا طبق اطلاع رسانی های گوناگون در رسانه های پیوت، برای تمام عزیزانی که در تمامی شهرهای ایران امکان دسترسی به کتب بورسی را ندارند، کتاب ها طبق قیمت انتشارات تهیه شده و به صورت رایگان توسط مجموعه پیوت ارسال میگردد تا این امر، قدم کوچکی در راستای آموزش صحیح بورس باشد.

شما می‌توانید با شرکت در دوره های آموزش بورس در تهران و کرج اطلاعات جامعی در زمینه بورس نظیر حرکت شارپی و سرمایه گذاری در بورس به دست آورید.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*