مهمترین بانک های مرکزی در جهان

بانک بانک مرکزی آموزش بورس در کرج آموزش بورس در تهران

مهمترین بانک های مرکزی در جهان

بانک مرکزی مهم‌ترین نهاد در بررسی و اجرای سیاست‌های اقتصادی در یک کشور است. در ادامه درباره ی مهمترین بانک‌های مرکزی جهان و تاثیر آن‌ها بر اقتصاد هر کشور را بررسی میکنیم. در بحث سرمایه گذاری کلان مهمترین موضوع سود سپرده است. که سرمایه داران را به سمت انتقال سرمایه از بانکی به بانک دیگر یا از کشوری به کشور دیگر میبرد. در ادامه درباره ی سیاست‌های اقتصادی و وظایف بانک‌های مرکزی جهان بیشتر صحبت خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی بورس، اقتصاد، مدیریت بانک و اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید.

بانک مرکزی ایالات متحده

در بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا نرخ بهره و میزان سرمایه گذاری مرتبا کنترل میشود. چرا که این بانک بیش‌ترین تاثیر را در صادرات و واردات جهانی دارد. بانک‌مرکزی آمریکا دارای گروهی به نام federal reserve است که متشکل از ۷ رئیس هیئت فدرال و ۱۲ رئیس بانک‌های منطقه‌ای است. در این بانک سالانه ۸ بار برای تعیین قیمت و نرخ سود جلسه برگزار میشود. و مسولیت این بانک ثبات قیمت اجناس در بازار جهانی و رشد پایدار ارزش ارزهای جهانی است. تصویر بانک مرکزی ایالت متحده آمریکا را در ادامه مشاهده کنید. ریاست ای بانک را در ادامه برایتان آورده ایم.

ریاست بانک مرکزی آمریکا

 ریاست فدرال رزرو یا همان بانک‌مرکزی آمریکا را درحال حاضر جروم اچ. پاول بر عهده دارد. رییس بانک مرکزی آمریکا ۶۴ ساله، جمهوری‌خواه و فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی دانشگاه پرینستون است. وی مدرک حقوق دانی خود را نیز در سال ۱۹۷۹ میلادی از دانشکده حقوق جورج‌تاون گرفت. پاول سال‌ها در شرکت‌های سرمایه‌گذاری بانکی مانند «دیلون» و «کارتیل» در رده مدیریت فعالیت کرده‌است. و اکنون به عنوان مدیریت ederal reserve در بانک‌مرکزی آمریکا درحال فعالیت است.

بانک مرکزی آموزش بورس در کرج آموزش بورس در تهران

بانک‌مرکزی اروپا

لتنک مرکزی اروپا در سال ۱۹۹۹ میلادی تاسیس شد. این بانک مسئولیت تغییر سیاست‌های پولی کشورهای تحت تکفل را بر عهده دارد. البته این بانک طبق سیاست‌های هیئت تصمیم گیری ترجیح میدهد پیش از اعمال تغییرات، هشدارهای جدی به سرمایه گذاران بدهد. شورای تصمیم گیرنده درباره ی سیاست های نرخ سود متشکل از هیئت اجرایی به نام ECB است. این شورا از بانک‌های ملی ۱۲ کشور تشکیل شده است. و هر ۲ هفته یکبار جلسات تصمیم گیری را برگزار میکنند. ولی تصمیمات اصلی را درباره ی حفظ ثبات بازار یورو و اجناس را در جلساتی با تراکم ۱۱ بار در سال اتخاذ میکنند.

ریاست بانک مرکزی اروپا

ریاست فعلی بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد فرانسوی است. وی چندی پیش جانشین ماریو دراگی ایتالیایی شده است. لاگارد ۶۵ ساله و اهل پاریس است. او مذهب کاتولیکی دارد و در طول زندگی خود کتاب‌های متعددی را منتشر کرده است. او در ژوئن ۲۰۰۷ از طرف نیکولا سارکوزی به عنوان وزیر دارایی انتخاب شد. لاگارد پیش از این نیز در دولت دومینیک دو ویلپن به عنوان وزیر تجارت و وزیر کشاورزی و ماهیگیری انتخاب شده بود. کریستین لاگارد فرانسوی اولین زن رییس صندوق پول بین المللی بوده است. وی در سال ۲۰۱۱ در فهرست قدرت‌مندترین زنان جهان، رتبه نهم را به خود اختصاص داد.

بانک مرکزی آموزش بورس در کرج آموزش بورس در تهران

بانک مرکزی ژاپن

ساختار بانک مرکزی ژاپن بر خلاف دو بانک دیگر ذکر شده در این مقاله، دارای هیئت مرکزی کنترل وظایف نیست. ساختار این بانک شامل رییس بانک مرکزی،معاون و شش قرماندار است. سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی ژاپن جلوگیری از تورم است. نظام اقتصادی ژاپن به علت رقابت شدید با اقتصادهای کلانی مثل آمریکا و چین باید سخت گیرانه تر در مسئله تورم عمل کند. این کشور درست مثل کشور عزیزمان ایران دارای نظام بورس و سرمایه گذاری قوی و مورد توجه بخش خصوصی است.

ریاست بانک‌مرکزی ژاپن

هاروهیکو کورودا رییس فعلی بانک مرکزی ژاپن است. او ۷۳ سال دارد و پیش از برعهده گرفتن سمت جدید، رئیس وزارت دارایی ژاپن بوده است. او فردی محتاط و صلح طلب است. شاید دلیل اینکه این روزها خبر چندانی از ژاپن در بازار جهانی نیست، تکنیک‌های مدیریتی هاروهیکو کورودا بوده باشد. کورودا در حال حاضر بر از بین بردن رکود اقتصادی با انتشار اسکناس در مقیاس بزرگ متمرکز شده است. که البته این تصمیم گیری منتقدان زیادی را به سمت ریاست بانک مرکزی ژاپن کشانده است.

پیوت سعی دارد اطلاعات صحیحی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهد. در وضع اقتصادی کنونی جامعه اقتصاد را باید بیش از پیش جدی گرفت. و برای سرمایه گذاری در بانک‌ها و یا سرمایه گذاری در بورس برنامه ریزی کرد. بی شک بدون داشتن اطلاعات کافی در این باره نمیتوان بی گدار به آب زد. شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزش بورس و اقتصاد در تهران و کرج اطلاعات جامعی در زمینه بورس و سرمایه گذاری در بورس به دست آورید.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*