سرمایه گذاری در بورس قوانین و روش‌ها

سرمایه گذاری در بورس, دوره آموزش بورس در تهران و کرج, آموزش بورس در تهران و کرج

سرمایه گذاری در بورس قوانین و روش‌ها

سرمایه گذاری در بورس این روزها افراد بسیاری را به سمت خود کشیده است. که البته بسیاری از آنها بدون داشتن اطلاعات کافی و بدون شرکت در دوره های آموزش قوانین سرمایه گذاری بورس این کار را انجام میدهند. برای اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با پیووت در ارتباط باشید. درمورد سرمایه گذاری در بورس نظریه‌های متفاوتی وجود دارد! برخی فکر میکنند در شرایط فعلی بهترین روش برای حفظ ارزش پو و در عین حال دریافت سود ماهیانه یا سالیانه، سرمایه گذاری در بورس است. برخی دیگر بر این باور اند که سرمایه گذاری در دستگاه‎‌های دولتی یا بخش خصوصی نمیتواند به اندازه خرید ارز، بیت کوین یا طلا سودآوری کند!

نمیتوان گفت که نظر یکی اشتباه و دیگری درست است. چون اگر قوانین سرمایه گذاری در بورس را بلد باشیم و بتوانیم به سود دهی مثبت در زمان کوتاه برسیم، بی شک بسیار بیشتر از خرید کالا سود خواهیم کرد. در صورت تمایل و علاقه به سرمایه‌گذاری و درآمد زایی بدون زحمت با شرکت در کلاسهای آموزش بورس پیوت میتوانید صفر تا صد قوانین و روش های سرمایه‌گذاری را یاد بگیرید. و یک سرمایه گذار موفق شوید. در ادامه میخوانیم:

  • بورس چیست؟
  • روش‌های سرمایه گذاری
  • شاخص بورس چیست؟
  • دریافت سود سرمایه گذاری
  • نحوه محاسبه سود سرمایه گذای

بورس چیست؟

بورس کلمه ای فرانسوی است که به معنی گروهی از فروشندگان در یک محل است. این فروشندگی میتواند بورس اوراق بها دار، کالا و یا خدمات باشد. اما مقصود بورس در اینجا سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بها دار در بخش شرکت های خصوصی و یا دولتی است. که البته سرمایه گذاری روش های خاص خود را دارد تا بتوان از ضررهای احتمالی جلوگیری کرد.

با سرمایه‌گذاری در بورس شما مبلغی را به عنوان سرمایه در اختیار کارآفرینان، صاحبین شرکت ها یا مدیریت بخشهای دولتی مثل بانکها قرار میدهید. و با توجه به میزان سرمایه درصدی از سهام شرکت را خریداری میکنید. و با توجه به سیاست مالی مرکز سود ماهیانه و یا سالیانه دریافت خواهید کرد. اما سوال اینجاست که چطور میتوان در بورس سرمایه‌گذاری کرد؟ این سرمایه گذاری باید با کمک تحلیل ها و بررسی شاخص های بورس انجام گیردو

روش های سرمایه گذاری در بورس

پیش از هر چیز در نظر داشته باشید که برای سرمایه‌گذاری در بورس لازم نیست یک سرمایه گذار کلان باشید. یا میلیاردها تومن پول داشته باشید. اتفاقا بورس امروزه جای بهتری برای سرمایه گذاران خرد است. که به صورت روزانه یا بلند مدت وارد بازار بورس میشوند. همانطور که از اسمشن مشخص است، در سرمایه گذاری بلند مدت، مبلغ سرمایه گذاری مدت بیشتری در اختیار کارگزاران قرار میگیرد. و در سرمایه گذاری روزانه این پول فقط یک روز برای کار به عاملین داده میشود.

سرمایه گذاری در بورس به دو روش حضوری و یا اینترنتی قابل انجام است. در سرمایه‌گذاری حضوری، سرمایه گذار بعد از دریافت کد بورسی وارد اتاق شیشه ای میشود و سرمایه خود را با توجه به میزان سود هر شرکت، تقسیم بندی میکند. که البته برای سرمایه گذاری های خرد و مردمی همچین روشی پیشنهاد نمیشود.

در روش دوم که به صورت اینترنتی است شخص با مراجعه به وبسایت مربوطه کد احراز هویت و سرمایه گذاری را دریافت میکند. و به صورت اینترنتی از طریق ارتباط با کارگذاری مربوطه سهام را خرید و فروش میکند، شاخص را کنترل میکند و ارزش سهام خود را به صورت دقیق مشاهده میکند. که این روش به خصوص در روزهای سخت کرونایی به همه علاقه مندان به سرمایه گذاری پیشنهاد میشود.( ما در کلاسهای آموزش بورس پیوت تمامی تکنیک های پیشرفت در خرید سهام اینترنتی را آموزش میدهیم.)

سرمایه گذاری در بورس, دوره آموزش بورس در تهران و کرج, آموزش بورس در تهران و کرج

شاخص اصلی چیست؟

شاخص بورس برای هر شرکت در کل بر حسب یک سال مالی در نظر گرفته میشود. میزان فروش، میزان سود و میزان ضرر در نظر گرفه میشود. و روزانه به صورت منفی با مثبت بر اساس آن عدد محاسبه میشود. شاخص کلی بورس به زبان ساده به برایند کل شاخص سهام‌های عضو در ازار سهام گفته میشود. که معمولا عددی سه رقمی مثل ۲۰۰ یا ۳۵۰ حاصل میشود. حاصل ضرب رقم بدست آمده در ۱۰۰ را شاخص کل بورس مینامند. دانستن معنی شاخص و نحوه محاسبه آن یکی از قوانین سرمایه گذاری بورس است.

نکته درباره ی شاخص کل بورس: آنچه که گفته شد، خلاصه ی ساده شده ای از تعریف کامل شاخص بورس میباشد. که به علت تخصصی بودن تکنیک های محاسبه بورس از آوردن متون غیر قابل فهم خودداری کردیم. در دوره های آموزش بورس همه جیز را رباره ی سرمایه گذاری و بورس یاد بگیرید.

دریافت سود سرمایه گذاری

بالطبع بعد از اینکه پول خود را در بورس سرمایه گذای کردیم انتظار داریم که مبلغی را به صورت ماهیانه دریافت کنیم. به این پول سود تقسیمی هر سهم یا (DPS) گفته میشود. DPS مخفف کلمه Dividened per share است. همانطور که در مطلب سود تقسیمی گفته شد، این مبلغ با توجه به سیاست های شرکت یا مجموعه به صورت ماهیانه، یا سالیانه در اختیار سهامداران قرار میگیرد. سود سرمایه گذاری برای هر سرمایه گذار با توجه به درصد سهم او پرداخت میشود. میتوانید سود سرمایه گذاری را به صورت نقدی، واریزی و یا سهام دریافت کنید.

نحوه محاسبه سود سرمایه گذاری در بورس

برای محاسبه سود سرمایه گذاری باید میزان فروش را د ر هر سال داشته باشید. سپس میزان هزینه های سالیانه شرکت از جمله حقوق کارمندان و مدیران، هزینه های جانبی مثل آب و برق و گاز و بودجه اولیه شروع کار را از آن کم کنیم. و مبلغ باقی مانده را تقسیم بر میزان هر سهم کنیم تا مبلغ درست سود تقسیمی هر سهم را بدست آوریم. نحوه محاسبه سود سرمایه گذاری را به صورت مفصل در دوره های آموزشی پیوت آموزش ببینید. قوانین سرمایه گذاری بورس را یاد بگیرید.

شما می‌توانید با شرکت در دوره های آموزش بورس در تهران و کرج اطلاعات جامعی در زمینه بورس و سرمایه گذاری در بورس به دست آورید.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*