مفهوم حد ضرر در بورس چیست؟

با ما برای بررسی حد ضرر ، انواع ضرر در بورس و حداقل و حداکثر حد ضرر در بورس همراه باشید. برای اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با ما تماس

مفهوم حد ضرر در بورس چیست؟

در دنیای سرمایه گذاری هیچ کدام از سرمایه گذاران متحمل ضرر نمی‌شوند. تنها در صورت نداشتن آگاهی و اطلاعات زیان به افراد وارد می‌شود زیرا تمام سرمایه‌ها به مرور زمان به سود دهی می‌رسند. هنگامی که سهامداران در هنگام ضرر به فروش سهام خود اقدام می‌کنند متحمل ضرر بیشتری می‌شوند در حالی که اگر سهام در وضعیتی پایین‌تر از قیمت خرید قرار بگیرد، به معنای ضرر نمی‌باشد. با ما برای بررسی حد ضرر ، انواع ضرر در بورس و حداقل و حداکثر حد ضرر در بورس همراه باشید. برای اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با ما در تماس باشید.

حد ضرر چیست؟ stop loss

در بازار ضرر به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم شده و از لحاظ ماهیت به ضرر زمانی و ضرر مالی تقسیم می‌شود. در ادامه به بررسی حد ضرر بلند مدت برای سرمایه گذاران و حد ضرر کوتاه مدت برای سهامداران می‌پردازیم.

حد ضرر بلند مدت برای سهامداران یا حداکثر حد ضرر در‌بورس

یکی از اتفاقات دنیای بورس برای سهامداران، کاهش قیمت سهام خریداری شده توسط سهامدار می‌باشد. در این هنگام سهامدار به انتظار بالا رفتن ارزش سهم خود می‌ماند؛ در حالی که بازگشت سهام به ارزش روز‌های اول اتفاق نمی‌افتد و برای طولانی مدت، ارزش سهام پایین‌تر از قیمت خرید برای سهامداران می‌ماند.

حد ضرر کوتاه مدت برای سهامداران یا حداقل حد ضرر در‌بورس

بسیاری از افراد حرفه‌ای در دنیای بورس، با افت ۷ تا ۱۰ درصد از افت قیمت به فروش سهام اقدام می‌کنند تا با به وجود آمدن فرصتی بهتر به خرید سهام سود آور اقدام کنند. این سهامداران در کوتاه مدت در حال خرید و معامله هستند و ریسک معاملات آن‌ها بالا است. به چنین افرادی در بازار بورس، نوسانگیر می‌گویند. لازم به ذکر است که به جز دو حد ضرر بالا نوع دیگری از ضرر وجود دارد و آن نیز از دست دادن زمان برای سرمایه گذاری در سرمایه‌های در حال رشد می‌باشد.

عواقب رعایت نکردن حد ضرر در بورس

توجه نکردن به حد ضرر در‌بورس باعث لطمه‌های مالی و روحی به سهامدار می‌شود. در چنین شرایطی سرمایه گذاری با رعایت حد ضرر در‌بورس برای افرادی که متحمل ضرر در بورس می‌شوند مناسب است. لازم به ذکر است که همیشه با فعال شدن حد ضرر، سهامداران نباید سهام خود را بفروشند و در صورت اطمینان به بالا رفتن ارزش سهام در آینده، با بالا بردن تحمل خود و انجام سرمایه گذاری میان مدت و بلند مدت سود های زیادی به دست آورند.

با ما برای بررسی حد ضرر ، انواع ضرر در بورس و حداقل و حداکثر حد ضرر در بورس همراه باشید. برای اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با ما تماس

پایبند بودن به حد ضرر و حد سود در بورس

لازم است در انتها به این نکته توجه کرد در صورتی که به سرمایه گذاری در بورس و مفاهیم آن آشنایی ندارید بهتر است وجه خود را در صندوق‌های سرمایه گذاری دیگر در بازار سرمایه گذاری کنید. علت این امر نیز وجود کارشناسان حرفه‌ای در این صندوق‌ها می‌باشد که با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه و با رعایت حد سود و ضرر در بورس می‌توانند سهام شما را در زمان درستی بخرند و بفروشند و سود تضمینی به شما می‌دهند.

سخن پایانی

اگر می‌خواهید در بازار بورس به صورت آنلاین خرید و فروش کنید لازم است به حد ضرر در‌بورس توجه کنید و به آن پایبند باشید. در بسیاری از معاملاتی که توسط سهامداران کوتاه مدت انجام می‌شود، دیده شده است که با انجام معاملات احساسی خود سهام شان را با ضرر بالایی فروخته‌اند. در این مطلب شما با حداکثر حد ضرر در‌بورس و حداقل حد ضرر در‌بورس آشنا شدید. امیدواریم بتوانید سرمایه‌گذاری مناسبی با توجه به مطالب بالا انجام دهید.

شما می‌توانید با شرکت در دوره های آموزش بورس در تهران و کرج اطلاعات جامعی در زمینه بورس و سرمایه گذاری در بورس به دست آورید.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*