بررسی خط روند در بورس

در این مقاله با مفهوم شمع  قیمتی ، خط روند در بورس و روش رسم خط روند در بورس آشنا می‌شوید. برای اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با ما تماس

بررسی خط روند در بورس

همان طور که در مقاله‌های پیشین با ما همراه بودید و مفاهیم بورس را آموزش دیدید، متوجه شدید که بورس دنیایی از اصطلاحات و مفاهیم تازه است که به افراد تازه وارد در این دنیای پیچیده توصیه می‌شود که این مفاهیم را به درستی آموزش ببینند. با ما برای شرح یک مفهوم دیگر از دنیای بورس همراه باشید. در این مقاله شما با مفهوم شمع  قیمتی ، خط روند در بورس و روش رسم خط روند در بورس آشنا می‌شوید. برای اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با ما در تماس باشید.

رسم خط روند در بورس و نحوه رسم آن

ابزار رسم نموداری دینامیک را خط روند‌در بورس می‌نامند. از اتصال نقاط چرخش قیمت در نمودار، خط روند در بورس تشکیل می‌شود. این نمودار برای تشخیص نقاط احتمالی واکنشی بازار در تحلیل تکنیکال استفاده می‌شود. بر اساس شرایط بازار و نمودار، این خط می‌تواند خاصیت مقاومتی یا حمایتی داشته باشد. این خط مقاومت یا حمایت به صورت افقی مورب می‌باشد. این خط در تشخیص نقاط مهم عرضه و تقاضا در بازار به معامله گران و سهامداران کمک می‌کند.

روش رسم خط روند در بورس

در این بخش قصد داریم روش رسم خط روند در بورس را بیشتر توضیح دهیم. وجود دست کم دو نقطه رسم روی این خط، مهم‌ترین مفهوم درباره رسم خط روند می‌باشد. به معنای ساده‌تر خط روند از متصل شدن حداقل دو کف یا سقف قیمت نمودار تشکیل می‌شود.

نکات مهم درمورد دوره زمانی نمودار

خط‌های رسم شده در دوره‌های زمانی بالاتر اغلب از قدرت بیشتر برخودار هستند. به همن منظور لازم است از نمودارهای طولانی مدت مانند نمودارهای هفتگی، تحلیل خود را شروع کنید و به صورت پله‌ای این دوره زمانی را کم کنید. همیشه روندی که بیشترین تعداد برخورد را دارد پیدا کنید. اغلب معامله‌گران بازار بر این باورند که نمودارهای روزانه مناسب‌ترین دوره زمانی ممکن برای تحلیل کردن روند بازار می‌باشند. علت نیز محض نبودن ماهیت زمانی آن در کوتاه یا بلند مدت است.

در این مقاله با مفهوم شمع  قیمتی ، خط روند در بورس و روش رسم خط روند در بورس آشنا می‌شوید. برای اطلاع از شرایط دوره های آموزش بورس در تهران و کرج با ما تماس

شمع قیمتی در بورس و خط روند

از جمله مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای معامله گران یا افرادی که به دنیای بورس وارد می‌شوند پیش بیاید، این است که بر اساس کدام ناحیه قیمت باز و بسته شدن یا کمترین و بیشترین قسمت شمع‌های قیمتی باید خط روند مورد نظر را رسم کنند؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید به شرایط نمودار و دیدگاه تحلیل گر توجه کرد. لازم به ذکر است که تنها در شرایط نادر، خط روند کاملا با نقاط بالا و پایین و باز و بسته شدن شمع‌های قیمتی منطبق می‌باشد. در این زمینه هیچ قاعده خاص و ثابت شده‌ای وجود ندارد و افراد با توجه به تجارب شخصی خود از آن‌ها استفاده می‌کنند.

نحوه معامله با خطوط روند در بورس

برای معامله طبق ابزار فنی، دو روش کلی وجود دارد. روش اول زمانی است که قیمت‌ها یک روند مشخص را طی می‌کنند و خط‌ها نقش مقاومتی یا حمایتی مطلق دارند که معامله‌گر در این زمان با توجه به روند بازار، وارد موقعیت خرید می‌شود و یا تصمیم به خروج معامله از بازار می‌گیرد. روش دیگر هنگامی اتفاق می‌افتد که به وسیله شمع‌های قیمتی شکسته شود و قیمت بالاتر یا پایین‌تر بسته شود که در این هنگام خط روند حالتی معکوس به خود می‌گیرد و به سطوح اتفاق مبدل می‌شود.

شما می‌توانید با شرکت در دوره های آموزش بورس در تهران و کرج اطلاعات جامعی در زمینه بورس و سرمایه گذاری در بورس به دست آورید.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*