ارسال سفارش آنلاین و آفلاین در بورس

از جمله مفاهیم بورسی، ارسال سفارش آنلاین و آفلاین در بورس است. بررسی تفاوت سفارش آنلاین و آفلاین در بورس و شرکت در دوره های آموزش بورس در تهران و کرج را از

ارسال سفارش آنلاین و آفلاین در بورس

سرمایه گذاری در بورس مستلزم یادگیری مفاهیم و اصطلاحات آن می‌باشد. برای داشتن یک سرمایه گذاری موفق، نیاز به یادگیری این مفاهیم می‌باشد؛ چرا که در صورت نداشتن آگاهی لازم در این زمینه ممکن است سرمایه حقیقی شما از بین برود. از جمله این مفاهیم به ارسال سفارش آنلاین و آفلاین در بورس می‌توان اشاره کرد. با بورس پیووت برای بررسی تفاوت سفارش آنلاین و آفلاین در بورس و شرکت در دوره های آموزش بورس در تهران و کرج همراه باشید.

نحوه ارسال سفارش آنلاین و آفلاین در بورس

همان طور که در متن بالا اشاره شد، در بورس نکات و اصطلاحات فراوانی وجود دارد که یادگیری روش ارسال سفارش آنلاین و آفلاین در بورس ، یکی از این مفاهیم است. شما در صورت فعالیت کوتاه مدت و دراز مدت در بورس، باید نحوه ثبت سفارش را به درستی آموزش ببینید.

مفهوم ارسال سفارش در بازار بورس، زمانی است که شما به سامانه آنلاین و آفلاین در بورس دسترسی دارید و سفارشات را در این سامانه ثبت می‌کنید. در صورت خرید و فروش آنلاین سهام با قیمت مناسب، به صورت لحظه‌ای این روند انجام می‌شود.

مکان قرار گیری سفارشات ارسالی

هنگامی که معامله گران سفارشات خرید و فروش خود را در بورس ارسال می‌کنند، این سفارشات در صفحه tsetmc.com مشاهده می‌شوند. برای دیدن این سفارشات خرید و فروش سهام یک شرکت لازم است نماد یا بخشی از نام شرکت را درقسمت جستجو وارد کنید.

روش سفارش آفلاین

در پنل معاملات آساتریدرآگاه یک فرم وجود دارد ک دارای بخش خرید و فروش آفلاین است. برای شروع فعالیت در این پنل باید در کارگزاری آگاه حسابی برای خود افتتاح کنید.

سفارشات در زمان صف خرید یا فروش

هنگامی که در یک طرف معامله، به اندازه کافی خریدار یا فروشنده برای برطرف کردن نیاز طرف دیگر وجود نداشته باشد، یک صف در سهم ایجاد می‌شود.

  • صف فروش زمانی تشکیل می‌شود که تقاضا افزایش پیدا می‌کند در حالی که در طرف مقابل خریداری وجود ندارد و قیمت پایین و پایین‌تر می‌رود تا به کمترین محدوده قیمت برسد.
  • اگر تقاضا افزایش پیدا کند و در مقابل هیچ فروشنده‌ای نباشد، قیمت به بالاترین میزان خود می‌رسد و صف فروش تشکیل می‌شود.
  • نتیجه بهم خوردن توازن تقاضا و عرضه و محدوده نوسان قیمت، صف خرید و فروش را به وجود می‌آورد.
  • هنگامی که در نمادی صف خرید وجود داشت و افراد قصد خرید یا فروش داشتند، باید بیشترین مقدار قیمت مجاز را برای سفارش وارد کنند.
  • هنگامی که در نمادی صف فروش وجود داشت و افراد قصد خرید یا فروش داشتند باید کمترین میزان قیمت مجاز را برای سفارش وارد کنند.

تفاوت سفارش آنلاین و آفلاین

تنها شیوه ارسال در بین این دو روش متفاوت است. در معاملات آنلاین شما می‌توانید به صورت لحظه‌ای معامله خود را انجام دهید در حالی که در سفارش آفلاین ، این معاملات با تاخیر انجام می‌شود. از سفارشات آفلاین برای مواقعی که نمی‌توانید به صورت آنلاین معاملات خود را انجام دهید نیز استفاده می‌شود.

سخن پایانی

یکی از نکاتی که یک معامله گر در بورس باید یاد بگیرد، ارسال سفارش در بورس است. شما می‌‎توانید با نگاه کردن به روند معاملات، در وارد کردن قیمت مناسب ماهر‌تر شوید. لازم به ذکر است که تمام قیمت‌ها در نوسان هستند و همیشه یکسان نمی‌باشند.

در این مقاله شما با مفاهیمی همچون سفارش آنلاین و آفلاین در بورس و تفاوت آن‌ها آشنا شدید، اگر به یادگیری مفاهیم بورس و بررسی آن‌ها علاقه‌مند هستید، شرکت در دوره‌های آموزش بورس در تهران و کرج به شما پیشنهاد می‌شود. در این دوره‌ها انواع مفاهیم و اصطللاحات بورسی و سرمایه گذاری در بورس به شما آموزش داده می‌شود.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*