سرمایه گذاری در بانک بهتر است یا در بورس؟

آموزش بورس در تهران و کرج : آیا سرمایه گذاری در بانک بهتر ازسرمایه گذاری در بورس است؟ بهترین صندوق ‌های سرمایه گذاری و بهترین کارگزاری ‌بورس کدام اند؟

سرمایه گذاری در بانک بهتر است یا در بورس؟

ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال پیش بیاید که سرمایه گذاری در بانک بهتر است یا سرمایه گذاری در بورس؟ با ما برای بررسی بهترین صندوق ‌های سرمایه گذاری در بانک ، بهترین سود بانکی و بهترین کارگزاری ‌بورس همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در دوره‌های آموزش بورس در تهران و کرج به سایت پیوت مراجعه کنید.

سرمایه گذاری در بانک بهتر است یا سرمایه گذاری در بورس؟

شاید برای بسیاری از افراد این سوال پیش بیاید که سود بانکی بیشتر است یا سود بورس؟ هنگامی که شما در بانک سرمایه گذاری می‌کنید، سالیانه مبالغی را به عنوان بهره از بانک دریافت می‌کنید. این میزان بهره در واقع اجاره پول شما است که بانک به شما پرداخت می‌کند. اگر شما با سود ۱۸ درصد، سپرده خود را در بانک بگذارید با گذشت یک سال، شما ۱۸ درصد بازدهی پول خود را به دست می‌آورید. جالب است بدانید این مبلغ پول برای افرادی که در بورس سرمایه گذاری می‌کنند، مبلغ کافی و زیادی نیست. علت این امر، هدف کسب پول بیشتر دربورس برای افراد سرمایه گذار در بورس است. در نهایت سودی که از سپرده گذاری در بانک و سرمایه گذاری در بورس به دست می‌آورید به دو شکل بیان می‌شود: بازدهی واقعی در بانک و بازدهی واقعی در بورس.

آموزش بورس در تهران و کرج : آیا سرمایه گذاری در بانک بهتر ازسرمایه گذاری در بورس است؟ بهترین صندوق ‌های سرمایه گذاری و بهترین کارگزاری ‌بورس کدام اند؟

بهترین صندوق ‌های سرمایه گذاری کدام‌اند؟

با پایان سال ۱۳۹۸ هنگامی که شاخص کل، بازدهی ۱۸۵ درصدی به دست آورده بود، اکثر کارشناسان اقتصادی بر این باور بودند که بازار سرمایه در طی یک سال، رشد خود را کرده است و در سال ۱۳۹۹ این بازار سرمایه به تعادل می‌رسد. در نهایت پیش بینی کارشناسان درست نبود. در این قسمت شما می‌توانید ده صندوق سرمایه گذاری برتر ۱۳۹۹ را مشاهده کنید.

 • توسعه سرمایه نیکی
 • گنجینه الماس بیمه دی
 • مشترک صبای هدف
 • مشترک گنجینه الماس پایدار
 • مشترک البرز
 • گسترش فردای ایرانیان
 • پاداش سرمایه بهگزین
 • مشترک صنعت و معدن
 • پیشگامان سرمایه نوآفرین
 • پارند پایدار سپهر

سهام کدام بانک بهتر است؟

با توجه به گزارش بورسینس، بانک‌هایی که سرمایه بیشتر نگه می‌دارد، زیان را آسان‌تر می‌تواند هضم کند و در شرایط سخت بهتر به ادامه فعالیت خود ادامه می‌دهند. بانک‌ها از دشوار‌ترین بنگاه‌های فعال در زمینه اقتصاد هستند. به همین دلیل ارزیابی بانک مرکزی از عملکرد بانک‌ها می‌تواند خریداران سهام را به درستی راهنمایی کند.

بهترین سود بانکی مربوط به کدام بانک‌ها است؟

با توجه به مشکلات و نوسانات اقتصادی، تمام بانک‌ها برگشت به مصوبه سال۱۳۶۹ شورای پول و اعتبار را جزء تصمیمات اصلی خود قرار داده‌اند. از ابتدای سال ۱۳۹۹ سود سپرده‌های بلند مدت ۱۵ درصد و کوتاه مدت ۸ درصد می‌باشد. با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، بیشترین سود سپرده از بهمن سال ۱۳۹۶ تا کنون تغییری نکرده است. در این بخش سوالی مطرح است؛ آیا سود بانکی سپرده‌های قدیمی با توجه به سود تعیین شده در سال ۱۳۹۹ تغییر می‌کند؟

برای پاسخ به این سوال باید این نکته را در نظر گرفت که بانک‌ها موظف به پرداخت سود به صاحبان سپرده با نرخ قدیم هستند؛ زیرا قرار داد‌های یک ساله قابل تغییر نیستند و تا پایان قرارداد سود قدیم پرداخت می‌شود. در حال حاضر سود بیشتر بانک‌ها برای حساب‌های یک ساله، ۱۵ درصد است. در بین این بانک‌ها نرخ سود کوتاه مدت برای بعضی از بانک‌ها بیشتر ار بقیه است مانند بانک آینده، پارسیان، مهر اقتصاد، سرمایه، ایران زمین،مسکن، موسسه نور و کوثر.

بهترین کارگزاری ‌بورس کدام‌اند؟

سازمان بورس اوراق بهادار با توجه به معیار‌هایی مانند تعداد کارکنان و مدارک آن‌ها، مبلغ گردش و… تمام کارگزاران فعال در بورس را رتبه بندی می‌کند. این رتبه بندی‌ها الف، ب و ج هستند. تعداد کارگزاری‌ های رتبه الف بسیار زیاد است. از جمله بهترین کارگزاری ‌بورس به کارگزاری آگاه، پارسیان، مفید، بانک ملت، تدبیرگران فردا، بانک مسکن، نهایت گر و…می‌توان اشاره کرد.

باور‌های غلط سرمایه گذاری در بورس

بسیاری از افراد با افکار و باور‌های غلطی که نسبت به بورس و سرمایه گذاری در بورس دارند وارد این دنیای ارزی وپولی می‌شوند که در نهایت با شکست مواجه می‌شوند. این باور‌های غلط عبارت‌اند از:

 • یک شبه پولدار شدن
 • همیشه تغییر دادن چیدمان پرتفو و معامله به سبک نوسان گیران
 • افزایش سن در مقابل ریسک پذیری
 • سرمایه‌های زیاد
 • تحلیل تکنیکال در کنار تحلیل بنیادی
 • استفاده از مشاوره افراد ناشناس
 • توجه به شایعات و اطلاعات نادرست
 • خریدن سهام شرکت‌های پر سر و صدا

با توجه به مطالبی که در این مقاله برای شما شرح داده شد، شما می‌توانید به درستی تصمیم خود را برای سرمایه گذاری در بانک و یا سرمایه گذاری در بورس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید در دوره‌های آموزش بورس در تهران و کرج شرکت کنید.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*