سرمایه گذاری در بورس با مبالغ کم

امروزه برای سرمایه گذاری با پول کم، سزمایه گذاری در بورس پیشنهاد می شود. سرمایه گذاری در بورس برای جوانان بسیار در آینده آن ها تاثیر مثبت می گذارد. از جمله مزایای سرمایه گذاری در بورس ، به دریافت سود سالانه می توان اشاره کرد. مرکز آموزش بورس در تهران و کرج اطلاعات جامعی در این زمینه در اختیار شما قرار می دهد.

سرمایه گذاری در بورس با مبالغ کم

سرمایه گذاری در بورس ، یک راه امن و مطمئن برای افزایش نقدینگی است. ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال پیش بیاید که آیا سرمایه گذاری با پول کم امکان پذیر است؟ برای پاسخ به این سوال مقاله زیر را مطالعه ک۵۰نید. در این مقاله مزایای سرمایه گذاری در بورس ، بورس برای جوانان و شروع اصولی سرمایه گذاری در بورس بررسی می‌شود و در اختیار شما قرار می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در دوره‌های  آموزش بورس در تهران و کرج به سایت پیوت مراجعه کنید.

سرمایه گذاری با پول کم

ممکن است سرمایه گذاری با مبالغ اندک ، برای بعضی از افراد غیر ممکن به نظر برسد. این تصور برای افرادی که آگاهی کافی در زمینه سرمایه گذاری ندارند به وجود می‌آید. اگر شما اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید، می‌توانید حتی با مبالغ بسیار کم، سرمایه خود را افزایش دهید.

امروزه برای سرمایه گذاری با پول کم، سزمایه گذاری در بورس پیشنهاد می شود. سرمایه گذاری در بورس برای جوانان بسیار در آینده آن ها تاثیر مثبت می گذارد. از جمله مزایای سرمایه گذاری در بورس ، به دریافت سود سالانه می توان اشاره کرد. مرکز آموزش بورس در تهران و کرج اطلاعات جامعی در این زمینه در اختیار شما قرار می دهد.

برای افزایش سرمایه به نکات و فاکتور های زیر توجه کنید:

 • افزایش سرمایه طی چند سال اتفاق می‌افتد نه چند ماه.
 • برای افزایش سرمایه، به سیستم های کسب و کار متحول کننده نیاز نیست؛ بلکه داشتن شغل و درآمد کافی است.
 • باید مقدار پولی که نقدینگی شما را تشکیل می‌دهد، بتواند حداقل تا ۳ ماه هزینه زندگی شما را فراهم کند.

استفاده مناسب از پول و سرمایه

به این معنی است که شما پول خود را کجا صرف کنید. اگر از قبل وامی با سود بالا دارید و به جای پرداخت قسط وام، پول خود را صرف سرمایه گذاری کرده اید، کار اشتباهی انجام داده اید. برای سرمایه گذاری، علاوه بر جای مناسب، به زمان مناسب نیز نیاز است. اگر پول خود را وارد بازاری می‌کنید که قیمت آن بازار در اوج است، خطر کاهش ارزش پول را هم در نظر بگیرید. باید این نکته را در نظر گرفت که قیمت بازار همیشه رشد نمی‌کند یا همیشه افت ندارد.

نقد شدن سرمایه

باید به این پرسش پاسخ داد که آیا چیزی که می خواهیم بخریم و در آن سرمایه گذاری کنیم، به خوبی نقد می‌شود؟ نقد شدن سرمایه یعنی چیزی که می‌خریم یا در آن سرمایه گذاری می‌کنیم، با چه قیمت و چه سرعتی به پول نقد یا معادل آن تبدیل می‌شود.

ترتیب نقد شدن سرمایه در ایران:

 • سپرده بانکی: می‌توانید به بانک بروید و سپرده خود را به راحتی دریافت کنید.
 • ارز، طلا و سکه: اگر خریدار،حاظر به خرید طلا، ارز یا سکه شما بود، همان لحظه پول خود را نقد کنید.
 • سهام و اوراق بهادار: در صورت فروش سهام خود، دو روز بعد مبلغ سود به حساب شما واریز می‌شود.
 • دارایی‌های کسب و کار: ممکن است مدتی زمان صرف فروش دارایی‌ها و وسایل شغل قبلی شما شود.
 • املاک و مستغلات: فروختن ملک و مستغلات آن، ممکن است تا چند ماه طول بکشد.

هدف های سرمایه گذاری

شاید هدف شما از سرمایه گذاری ، رسیدن سریع به سود باشد و زیانی که ممکن است به شما وارد شود مهم نباشد. یا امکان دارد بخواهید سرمایه خود را به روشی کاملا امن، رشد دهید و سرمایه اصلی شما بسیار مهم باشد.

سرمایه گذاری‌هایی که با توجه به اهدافتان می‌توانید انجام دهید به دسته های زیر تقسیم می‌شود:

 • سرمایه گذاری کم ریسک: اگر شما به بازنشستگی خود نزدیک هستید، سرمایه گذاری کم ریسک بسیار مناسب است. خرید اوراق مشارکت و خرید واحد صندوق سرمایه گذاری مشترک از این نوع است.
 • سرمایه گذاری با ریسک متوسط: اگر در آینده نزدیک به پول خود نیازی ندارید و ریسک بالاتری را می‌توانید تحمل کنید، این نوع سرمایه گذاری مناسب شما است. سرمایه گذاری سهام در شرکت‌های بزرگ که پایدار هستند و سود نقدی خوبی را پرداخت می‌کنند بسیار عالی است.
 • سرمایه گذاری پر ریسک: اگر خواهان بازدهی بالا هستید و می‌توانید ریسک زیادی را تحمل کنید، این نوع سرمایه گذاری به شما پیشنهاد می‌شود. برای این سرمایه گذاری، سهام شرکت‌هایی را خریداری کنید که در آینده بزرگ می‌شوند وسود بیشتری به شما می‌دهند.

سن و سال مناسب برای سرمایه گذاری در بورس

هدف افراد از سرمایه گذاری متفاوت است. برای این کار شما باید از خود سوال بپرسید که تا چه زمانی برای سرمایه گذاری مهلت دارید؟ اگر زمان بیشتری برای این کار داشته باشید، سود بیشتری به دست می‌آورید. اگر زمان زیادی ندارید بهتر است از سرمایه گذاری کم ریسک استفاده کنید. بعضی از افراد نمی‌توانند نوسانات بازار بورس را تحمل کنند. در این شرایط باز هم سرمایه گذاری کم ریسک توصیه می‌شود. سرمایه گذاری بورس برای جوانان ، به آینده مالی آن ها کمک می‌کند.

سرمایه گذاری و یاد گیری بورس در سنین پایین مثلا در ۲۰ سالگی یکی از موثر ترین قدم ها برای آینده فرد است. پس از همان سنین پایین بورس و کار با آن را یاد بگیرید.سرمایه گذاری در بورس برای جوانان ، باعث ترقی و رسیدن به اهداف بزرگ مانند تهیه مسکن، می‌شود. برای کسب اطلاع بیشتر از سرمایه گذاری در بورس برای جوانان و کسب سود از آن به آموزش بورس در تهران و کرج مراجعه کنید.

راهکار برای سرمایه گذاری با پول کم

 • سرمایه گذاری در بانک: ممکن است بعضی از افراد این گونه تصور کنند که سرمایه گذاری در بانک بسیار امن است و ریسکی ندارد؛ اما توجه کنید که سود دهی بانک ها مانند قبل زیاد و خوب نیست. در واقع گذاشتن پول در بانک یک سرمایه گذاری به حساب نمی‌آید زیرا سود بانکی بسیار پایین است و حتی به درصد تورم هم نمی‌رسد.
 • خرید سکه و طلا: خرید طلا بسیار با ارزش است اما خرید آن با مبالغ پایین امکان پذیرنیست. علاوه بر این سود طلا در طولانی مدت با ارزش است.

سرمایه گذاری در بورس

بهترین راه سرمایه گذاری با مبالغ اندک ، سرمایه گذاری در بورس است. سرمایه گذاری در بورس علاوه بر حفظ نقدینگی اصلی، سود سالیانه یا حتی ماهانه نیز به همراه دارد. اکنون سوالی پیش می‌آید که چرا در بورس سرمایه گذاری کنیم؟ جواب این سوال مزایای این سرمایه گذاری را در بر می‌گیرد.

مزایای سرمایه گذاری در بورس

یکی از مهم ترین مزایای بورس این است که به راحتی با مبالغ بسیار کم ، این سرمایه گذاری را می‌توان آغاز کرد. از دیگر مزیت‌های سود به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • با هر مبلغی امکان پذیر است و برای این کار شرایط یا مراحل سختی را طی نمی‌کنید. تنها با داشتن یک لپ تا یا تلفن همراه و اتصال به اینترنت این کار انجام می‌شود.
 • در بیشتر‌ اوقات به سرعت سرمایه به پول نقد تبدیل می‌شود. فقط در زمانی که نماد شرکتی بنا بر تعدیل سود یا …به صورت موقت بسته است امکان فروش سهام شما وجود ندارد.
 • یک کار هوشمندانه است زیرا با این کار، به تامین هزینه شرکت‌ها و اقتصاد کشور کمک می‌کنید.
 • برای سرمایه گذاری در بورس باید مفاهیمی مانند اقتصاد، سهام، تحلیل ها و…را یاد بگیرید.
 • با سرمایه گذاری در بورس می‌توانید سود سالیانه خود را دریافت کنید و از تورم عقب نمانید.

گاهی تعدادی از شرکت ها سود سالیانه به دست آمده را بین سهام داران تقسیم می‌کنند. بعضی از شرکت های عام در بازار بورس تهران پذیرفته شده اند.

شروع اصولی سرمایه گذاری در بورس

اگر بخواهید ضرر نکنید باید اصول و قواعد خاصی را بلد باشید. باید از قوانین مربوط به بورس سر در بیاورید و معنای اصطلاحات را بدانید. برای شروع اصولی سرمایه گذاری در بورس به این مورد توجه کنید که برای تامین خرج و هزینه زندگی نیست. زیرا سود حاصل از بورس پیش بینی نمی‌شود. در نتیجه به عنوان شغل دوم بسیار مناسب است.

در صفحات اجتماعی پیج اینستای آموزش بورس در تهران و کرج را دنبال کنید:

اینستاگرام

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*